BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Gossip

E trishtë! Mbyll sytë përgjithmonë ikona e modës (Emri)

E trishtë! Mbyll sytë përgjithmonë ikona e modës (Emri)

Iris Apfel, ikona e modës dhe dizajnerja e brendshme, biografia e së cilës në Instagram tregon shumë ka vdekur në moshën 102-vjeçare. Ajo ishte subjekt i filmit dokumentar të kineastit Albert Maysles të vitit 2014, Iris, i cili u përfshi në listën e ngushtë për një Oscar.

Një zëdhënës i pasurisë së saj konfirmoi gjithashtu për New York Times se ajo vdiq në shtëpinë e saj në Palm Beach, Florida, dhe llogaria zyrtare e Apfel në Instagram gjithashtu njoftoi lajmin në një postim të së premtes.

E lindur në Astoria në Queens, Nju Jork në vitin 1921, Apfel u bë koleksioniste në moshën 12-vjeçare në një bodrum Greenwich Village, ku bëri pazare për një karficë zbukurimi që u bë e para nga pjesët e panumërta që ajo bleu gjatë gjithë jetës së saj. Ajo përfundimisht do të bëhej një huadhënëse legjendare. (Në vitin 2005, Muzeu Metropolitan i Artit shfaqi artikuj nga garderoba e saj plot ngjyra në ekspozitën e parë kushtuar koleksionit të veshjeve të një personi të vetëm.) Pasi studioi historinë e artit në NYU dhe ndoqi shkollën e arteve të bukura në Universitetin Wisconsin, karriera e Apfel-it pas diplomimit e solli atë në Women’s Wear Daily, ku ajo punoi nën stilistin e brendshëm Elinor Johnson. Ajo vazhdoi të themelojë kompaninë e rrobave Old World Weavers me bashkëshortin e saj, Carl Apfel, dhe çifti ndihmuan në rivendosjen e Shtëpisë së Bardhë gjatë nëntë presidencave.

CV-ja e grumbulluar e Apfel përfshin gjithashtu punë si mësues tekstili, profesor vizitor, ambasador i markës dhe yll i mediave sociale.