BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Gossip

Egla Ceno fitoi ‘BBV’, ish-konkurenti i Për’puthen i zhgënjyer: Pritshëmëritë e shumë shqiptarëve ishte që fitues të shpallej…

Egla Ceno fitoi ‘BBV’, ish-konkurenti i Për’puthen i

Aktorja Egla Ceno u shpall fituesja e sezonit të tretë të “Big Brother VIP”, duke u bërë gruaja e parë që fiton çmimin e madh në Shqipëri.

Megjithatë, si duket publiku është i ndarë në dysh sa i përket këtij vendimi, ku disa janë shprehur se fitorja e saj ishte e merituar dhe të tjerë nuk kanë rënë dakord, madje nuk e kanë pritur aspak mirë.

Bruno Shemsho, ish-konkurent i emisionit të dashurisë Për’puthen përmes një interviste u shpreh se sipas sondazheve, komenteve apo çdo njeriu që bënte një analizë pak më të thellë të lojës Egla nuk ishte për çmimin e madh, sepse ishte pezulluar një herë nga shtëpia me zarf të zi.

Bruno Shemsho:

Pritshëmritë e mia dhe të të shumë shqiptarëve ishin që këtë Big Brother do e fitonte dikush tjetër, të gjithë të tjerët përveç Eglës.

Sipas sondazheve, komenteve apo çdo njeriu që bënte një analizë pak më të thellë të lojës dhe dinamikave që ndodhin në atë shtëpi mund të them që Egla nuk ishte për çmimin e madh, për shkak se doli me zarf të zi.

Sipas vlerave që duhet të ketë një person që jeton në një bashkësi njerëzish, unë mendoj që nuk ka dhënë më të mirën e saj dhe mesazhin e duhur për dikë që duhet të fitojë Big Brother Vip.

Të qenurit arrogante nuk vjen si pasojë e aktimit, pra fakti se ajo ishte një aktore dhe këtë gjë e them se duke parë e duke përfshirë situatat që kanë ndodhur me make-up artisten dhe personazhet e tjera të cilët kanë hyrë e kanë dalë me një shije të keqe në komunikim me Eglën.