BREAKING NEWS

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas vizitës së Blinken, më 16 mars krijohet ekipi ri që do të drejtojë fushatën elektorale

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e homodializës, ja kush është krahu i djathtë i Ilir Metës që është shpallur ‘non-grata’ dhe si deputetët e PL janë kapur ‘mat’ duke transportuar para të pista nga Tirana në Angli...

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e
x
BREAKING NEWS

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës së saj prej dy muajsh po zbërthehet nga “SPAK”, futen në “lojë” metodat e FBI, ja provat e pakundërshtueshme që “gozhdojnë” deputeten e PL, Ilir Metën e Petrit Vasilin, detajet nga kontratat dhe ra...

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon prokurorët specialë, ish-presidenti nuk pranon abuzimet për lobing dhe ja fut bashkëshortes

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon
x
BREAKING NEWS

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre alarmin, ja si korrupsioni po gërryen besimin e publikut tek institucionet, shpopullon vendin e po dëmton bizneset e ndershme, kërkohen arrestime “VIP”

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë Alastair King Smith paralajmëron se nuk ka bashkëpunim me “non-gratën” dhe u bën thirrje politikanëve që të punojnë për qytetarët, ja mesazhi për grupin e Bardhit dhe pse Parlamenti duhet t’i r...

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x

Gossip

Ermal Mamaqi tregon momentin më të vështirë gjatë xhirimeve të filmit 'Dy Gisht Mjaltë 2': Helikopteri filloi të dridhej, në një moment...

Ermal Mamaqi tregon momentin më të vështirë gjatë

“Dy Gisht Mjaltë 2” është një nga filmat që me zor po pritet të dalë në kinematë shqiptare. I ftuar në një  emision televiziv, ka qenë pikërisht protagonisti i këtij filmi, por njëkohësisht edhe regjisori, Ermal Mamaqi. Ky i fundit ka folur në studio, për një nga momentet më të vështira gjatë xhirimit.

"Kur duhet të udhëtonim me helikopter, kemi qenë në Zvicër edhe jo të gjithë ishim shumë happy (të gëzuar) për këtë. Për mua ishte hera e parë që udhëtoja me helikopterë. Kishim kamerën aty brenda, çështje sigurie, edhe në një moment ishim lart, kemi qenë mbi Davos. Helikopteri filloi të dridhej, mesa duket për pilotin ishte në rregull, por unë thashë: “What is gong on? (Çfarë po ndodh?)” edhe ai tha: “It’s okay, it’s okay (çdo gjë është mirë)”.

Ishte shumë e vështirë ajo. Kurse kështu momente të tjera kemi pasur, le të themi, sfiduese, jo të vështira. Në Tiranë për shembull, në këto skenat e mëdha, me nga 200 veta. Them se ia kemi kaluar shumë mirë. Ekipi është shumë happy, aq të lumtur sa kur u kthyem, shihja njerëz që qanin që mbaruan xhirimet. Jemi shumë të lumtur nga kjo."