BREAKING NEWS

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Flamur Noka, Genc Ruli dhe Ridvan Bode janë futur në “listën e zezë” të SHBA, ja çfarë po përgatitin amerikanët

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e opozitës janë të trembur nga SPAK, Partia Socialiste është ndarë në fraksione, ja plani i Ramës për të ‘bllokuar’ emrin e zëvendësuesit të tij, ju tregoj se çfarë po ndodh brenda selisë rozë...

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e
x
BREAKING NEWS

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë të UDB në Shkodër, infiltrimi i ish-spiunëve në PD e Sali Berishës, bazat ku u stërviten dhe urdhrat e fshehta që merrnin nga qeveria fashiste e Beogradit, studiuesi i ish-komunizmit për artin dhe muzik...

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë
x
BREAKING NEWS

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin përplasjet dhe sherret, besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës në xhaminë “Dine Hoxha”, në rrezik edhe Bujar Spahiu, zbardhen kërcënimet me jetë për drejtuesin e Komunitetit Mysliman...

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet hapur, nga dënimi i Sali Berishës, burgosja e Fredi Belerit, te arratisja e Arben Ahmetajt dhe hetimet e SPAK ndaj Ilir Beqajt, ja çfarë pritet të ndodhë me dosjet “përvëluese”

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani i Ramiz Alisë për të rrëzuar bustin e Enver Hoxhës, si i liruan në fshehtësi bulonat, infiltrimi i Berishës dhe roli i Hekuran Isait, shumica e studentëve të dhjetorit ’90 ...

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani
x
BREAKING NEWS

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës rrëfen të pathënat: Ja çfarë ndodhi më 20 shkurt 1991, nga telefonata alarmante e Adil Çarçanit për zhdukjen e videos, roli i Sali Berishës, Ramizit, Nexhmijes, infiltrimi i sigurimsa...

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të
x
BREAKING NEWS

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj reagon për herë të parë dhe tregon si qëndron e vërteta, i cilëson sulmet e tij shpifje dhe i kërkon të bëhet burrë e të përballet me drejtësinë

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës,
x

Gossip

Hoqi dorë nga Festivali i Këngës në RTSH, menaxheri i këngëtares shqiptare zbulon arsyen e fortë

Hoqi dorë nga Festivali i Këngës në RTSH, menaxheri i

I ftuar ditën e sotme në emisionin ‘Live From Tirana’ ishte menaxheri i këngëtares së njohur Samanta Karavella, Arian Demolli. Ariani e nisi intervistën duke thënë:

Është një kënaqësi që punoj me Samantën, ajo në fakt ka qënë e sukseshme përpara se të niste bashkëpunimin me mua. Samanta nesër do të jetë në Sheshin Skenderbej dhe unë jam shumë i emocionuar sepse dhe asaj i ka munguar shumë. Samanta ka rreth 30 materiale të reja që po i punon dhe pritet t’i sjellë në treg në forma të ndryshme.

Samanta ishte pjesë e listës së Eurovision por u tërhoq në të njëjtën kohë me Kejsi Tolën nga gara. Çfarë ndodhi, cila ishte arsyeja e largimit të këngëtares nga Festivali i Këngës në RTSH?

Shumë më kanë shkruajtur dhe më kanë pyetur për këtë gjë. Ne kishim një cikël dhe ajo gjëja po na merrte shumë kohë. Sa i përket tërheqjes së Kejsit, nuk kemi pasur kontakt dhe nuk e dinim planet e asaj. Pra s’ka pasur asnjë lidhje me ne.

Kush shkon në Eurovizion sipas teje?

Kastro Zizon do e kisha çuar në Eurovision, Mikela Paluca është një gocë e re, e talentuar dhe më pëlqen.

Përfaqësimi më i mirë sipas teje në Eurovision?

Kanë qenë shumë, nuk e di tani.

Disa plane për vitin e ardhshëm, çfarë pritet nga Samanta?

Kemi dy bashkëpunime goxha të bukura dhe të mëdhaja qe do të vijnë në vitin 2024. Një bashkëpunim me një Dj të huaj dhe nje artiste e huaj goxha e famshme. E rëndësishme është të bëhet muzikë e bukur.