BREAKING NEWS

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Flamur Noka, Genc Ruli dhe Ridvan Bode janë futur në “listën e zezë” të SHBA, ja çfarë po përgatitin amerikanët

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e opozitës janë të trembur nga SPAK, Partia Socialiste është ndarë në fraksione, ja plani i Ramës për të ‘bllokuar’ emrin e zëvendësuesit të tij, ju tregoj se çfarë po ndodh brenda selisë rozë...

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e
x
BREAKING NEWS

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë të UDB në Shkodër, infiltrimi i ish-spiunëve në PD e Sali Berishës, bazat ku u stërviten dhe urdhrat e fshehta që merrnin nga qeveria fashiste e Beogradit, studiuesi i ish-komunizmit për artin dhe muzik...

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë
x
BREAKING NEWS

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin përplasjet dhe sherret, besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës në xhaminë “Dine Hoxha”, në rrezik edhe Bujar Spahiu, zbardhen kërcënimet me jetë për drejtuesin e Komunitetit Mysliman...

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet hapur, nga dënimi i Sali Berishës, burgosja e Fredi Belerit, te arratisja e Arben Ahmetajt dhe hetimet e SPAK ndaj Ilir Beqajt, ja çfarë pritet të ndodhë me dosjet “përvëluese”

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani i Ramiz Alisë për të rrëzuar bustin e Enver Hoxhës, si i liruan në fshehtësi bulonat, infiltrimi i Berishës dhe roli i Hekuran Isait, shumica e studentëve të dhjetorit ’90 ...

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani
x
BREAKING NEWS

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës rrëfen të pathënat: Ja çfarë ndodhi më 20 shkurt 1991, nga telefonata alarmante e Adil Çarçanit për zhdukjen e videos, roli i Sali Berishës, Ramizit, Nexhmijes, infiltrimi i sigurimsa...

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të
x
BREAKING NEWS

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj reagon për herë të parë dhe tregon si qëndron e vërteta, i cilëson sulmet e tij shpifje dhe i kërkon të bëhet burrë e të përballet me drejtësinë

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës,
x

Gossip

“Jam materialist”, Ronaldo Sharka e thotë troç: E dua shumë...

“Jam materialist”, Ronaldo Sharka e thotë troç: E dua

Ronaldo Shakra është shndërruar padiskutim në një ndër personazhet tepër të komentuar në media. Moderatori, shpesh herë ka rrëfyer fillimet e tij të vështira për të qenë pjesë e botës së televizionit, një ëndërr e bërë realitet për të.

Në një emision televiziv ka bërë një bisedë virtuale me ndjekësit e tij në Instagram, ku një pjesë e mirë e përdoruesve të rrjeteve sociale i kanë drejtuar pyetje, disa prej të cilave, Sharka ka zgjedhur t’ju përgjigjet.

“Çfarë do bëje ndryshe po të kishe një ekonomi më të mirë? A je i kënaqur me arritjet e tua?”, pyet një ndjekës i Ronaldos në rrjetet sociale.

“Hmmm… Lindur e rritur në një familje super të thjeshtë, me vështirësi ekonomike, ku edhe jugun e zbulova para 4 vitesh, kur ika për herë të parë me xhirime për një emision veror që kam bërë vetë autorësi e moderim, mund të them që jam i kenaqur, ku edhe duke mos pasur asgjë, dhe asnjë dorë nga askush, përveç Zotit dhe disa njerëzve që në momente të caktuara kanë besuar tek unë, mund të them që jam krenar. Sot bëj përaferisht jetën që dua. Por e dua shumë, shumë fare lekun. Jam pak materialist si natyrë aq sa jam dhe pasionant. Dmth dhe lekun e shoh me shumë pasion“, përgjigjet Sharka.