BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Gossip

Kinematografia në zi/ Ndahet nga jeta aktorja e njohur, ylli i telenovelave të suksesshme

Kinematografia në zi/ Ndahet nga jeta aktorja e njohur, ylli i telenovelave

Rebecca Jones, aktorja e njohur meksikane, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare herët në mëngjesin e së mërkurës, më 22 mars. Antagonistja e njohur e disa telenovelave para disa vitesh mundi kancerin në vezore dhe sot është raportuar se ka ndërruar jetë. Ndërsa fansat ankohen për humbjen e një ylli shumë të admiruar, agjencia e saj PR ka lëshuar një deklaratë të shkurtër.

Kinematografia në zi/ Ndahet nga jeta aktorja e njohur, ylli i telenovelave

Jones ndërroi jetë në paqe dhe me një mirënjohje të thellë për audiencën e saj. Me pikëllim të thellë duam të raportojmë vdekjen e të dashurës sonë dhe të admiruar Rebecca Jones.

Ata gjithashtu kanë shtuar se aktorja ka qenë e shoqëruar në çdo moment nga të dashurit e saj dhe në ditët në vijim do t’i thonë lamtumirën sipas dëshirës. Në nëntor 2022 ajo u shtrua në spital për pneumoni për shkak të një infeksioni. Gjendja e saj fizike vitet e fundit është ndikuar pas kancerit që pësoi; edhe pse u shërua, trupi i saj ishte dobësuar dhe përkeqësuar nga kjo sëmundje. Deri më tani nuk është bërë i ditur shkaku i saktë i vdekjes së saj.

Karriera e saj si aktore filloi në televizionin meksikan, ku u shfaq në disa telenovela dhe seriale televizive, si “La Casa de las Flores”. Rebeca Jones u shfaq gjithashtu në disa filma meksikanë dhe ndërkombëtarë, si “El misterio de Trinidad”, “Vacaciones Separadas” dhe “Suite Deseo”. Ajo ka luajtur edhe në shfaqje dhe është vlerësuar për punën e saj në televizion, duke u vlerësuar me disa çmime për pjesëmarrjen e saj në serialet si “Capadocia” dhe “Quién mato a Sara”. Ndër telenovelat në të cilat ajo luajti janë “Cuna de Lobos”, “El Ángel Caído” dhe “Imperio de Cristal”, ku ajo u dallua si një armike. Prodhimi i saj i fundit ishte “Cabo”.

Rebeca Jones u dallua për profesionalizmin e saj, shkathtësinë e saj si aktore dhe përkushtimin e saj ndaj artit dhe kulturës. Ajo lë një trashëgimi në industrinë e argëtimit meksikan dhe do të jetë një model për aktorët dhe aktoret e reja që kërkojnë sukses në botën e aktrimit.

Më të lexuarat