BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Sport

Lajm i zi për futbollin, talenti zviceran i jep fund jetës duke u hedhur nga kati i tetë

Lajm i zi për futbollin, talenti zviceran i jep fund jetës duke u

Një lajm tronditës vjen nga Mostari. Një tragjedi e madhe në sportin e Bosnjë Hercegovinës pasi futbollisti 27-vjeçar Karim Gazzetta kreu vetëvrasje mëngjesin e sotëm.

Lajmin tragjik e ka konfirmuar zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Brendshme, HNK Ljudevit Maric.

Lajm i zi për futbollin, talenti zviceran i jep fund jetës duke u

Gazzetta u vetëvra duke u hedhur nga kati i tetë i një pallati në rrugën Kneza Viseslava. Mëngjesin e sotëm, policia e Mostarit ka kryer hetim në vendin e incidentit.

Futbollisti 27-vjeçar zviceran që u transferua nga Xamax në korrik dhe ardhja e tij në Bosnje Hercegovinë është angazhimi i tij i parë jashtë shtetit të tij sepse karrierën e ka ndërtuar në Zvicër.

Këtë sezon, Gazzetta luajti vetëm një ndeshje për Zrinjski në Premier League, dhe më pas u përball me një dëmtim që e mbajti atë jashtë për pjesën tjetër të gjysmësezonit.

Zvicerani mbërriti në Bosnje-Hercegovinë si një përforcim i madh, por mbërriti i lënduar, ndaj priti tetorin për paraqitjen e tij të parë. Trajneri i Zrinjskit, Sergej Jakirovic, theksoi se bëhet fjalë për një futbollist jashtëzakonisht të talentuar, por sapo u shërua nga dëmtimi, përjetoi një të ri dhe për të kishte përfunduar gjysmësezoni.

Më shumë informacione për tragjedinë e madhe do të dihen së shpejti, ndërsa pritet edhe reagimi i klubit që është kampion aktual i kampionatit boshnjak.

Gazzetta dikur konsiderohej si një nga talentet më të mëdhenj të futbollit zviceran. Ai luajti për të gjitha kombëtaret e të rinjve të Zvicrës.

Ai e filloi karrierën e tij në Servette, dhe gjithashtu luajti për Winterthur, Lozanne dhe Xamax.