BREAKING NEWS

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet nga plagosja në Durrës (Video)

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet
x
BREAKING NEWS

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën shqiptare, në “listën e zezë” bashkë me Berishën “non-grata” edhe të tjerë politikanë majtas e djathtas, Londra paralajmëron fund të hidhur për PD me Saliun në krye në zgjedhjet 2025...

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën
x
BREAKING NEWS

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP kundër Altin Dumanit si drejtues i SPAK,  Alfred Balla përjashtohet nga sistemi për 15 vjet, ja prapaskenat

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP
x
BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x

Gossip

Momenti befasues kur këngëtarja 73-vjeçare 'mposhti' emra si Beyonce, Taylor Swift dhe Adele në Grammy Awards (Video)

Momenti befasues kur këngëtarja 73-vjeçare 'mposhti'

Bonnie Raitt ishte një fituese befasi e çmimit “Kënga më e mirë e vitit” në ‘Grammy Awards’ të dielën, duke mbizotëruar në një kategori ku të nominuar ishin një sërë yjesh të famshëm të muzikë si: Taylor Swift, Lizzo, Harry Styles, Beyonce dhe Adele.

Kënga “Just Like That” e këngëtares 73-vjeçare la prapa këngët “All Too Well (10 Minute Version)” nga Taylor Swift, ”About Damn Time” nga Lizzo, “As It Was” nga Harry Styles, “Bad Habit” nga Steve Lacy, “abcdefu” nga GAYLE, “Break My Soul” nga Beyonce, “Easy On Me” nga Adele, “God Did” nga DJ Khaled dhe “The Heart Part 5” nga Kendrick Lamar.

Këngëtarja e lindur në Burbank, Kaliforni u mahnit edhe vet kur u shpall fituese dhe doli në skenë.”Jam shumë e habitur, nuk di çfarë të them”, tha ajo. “Unë nuk kompozoj shumë këngë, por jam shumë krenare që ju e vlerësoni këtë. Unë jam plotësisht e përulur”.

Raitt iu dorëzua çmimi në shfaqjen e së dielës nga Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Dr. Jill Biden.

Ajo bëri dedikime edhe për kantautorin e ndjerë John Prine, i cili vdiq nga coronavirusi në prill të vitit 2020.

Raitt e përshkroi fitoren e saj në kategorinë e ngarkuar si një ‘moment joreal’ për nder të këngës, për të cilën ajo tha se ishte frymëzuar nga donatorët e organeve dhe kantautori e ndjerë Prine.

Raitt citoi gjithashtu kompozitorë në fjalimin e saj, duke i përshkruar ata si ‘njerëzit që gërmojnë shpirtin, punëtorët që i kanë vënë këto ide në muzikë’.

Raitt, fitoi gjithashtu çmimet “Performanca më e mirë amerikane” për “Made Up Mind” dhe “Kënga më e mirë tradicionale amerikane” për “Just Like That”.

Mbrëmja fitimtare e solli numrin total të Grammy-ve të fituara nga Raitt në 13, e cila ka mbi 30 nominime gjithsej në karrierën e saj.