BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Gossip

Muzika në zi/ Ndërron jetë këngëtari me famë botërore, bashkëthemeluesi i grupit...

Muzika në zi/ Ndërron jetë këngëtari me famë

Denny Laine, këngëtar-kitarist, kompozitor dhe bashkëthemelues i grupeve Moody Blues dhe Wings, ka vdekur në moshën 79-vjeçare.

Muzika në zi/ Ndërron jetë këngëtari me famë

Gruaja e Laine, Elizabeth Hines, shkroi në një postim në llogarinë zyrtare të Laine në Instagram se muzikanti vdiq të martën pas një beteje të gjatë me sëmundjen intersticiale të mushkërive dhe pasi ishte “në ICU në një ventilator javën e kaluar”.

“Burri im i dashur ndërroi jetë në mënyrë paqësore herët në mëngjes”, ka shkruar Hines. “Ai luftoi çdo ditë. Ai ishte aq i fortë dhe trim, nuk u ankua kurrë.”

Paul McCartney, i cili formoi grupin Wings me Laine pas ndarjes së Beatles, shprehu dhimbjen e tij të martën dhe e quajti mikun e tij një “talent të madh”.

“Jam shumë i pikëlluar kur dëgjova se ish-shoku im i grupit, Denny Laine, ka vdekur”, ka shkruar McCartney në një postim në Instagram. “Kam shumë kujtime të bukura nga koha ime me Denny: nga ditët e para kur The Beatles bënin turne me Moody Blues. Dy grupet tona kishin shumë respekt për njëri-tjetrin dhe shumë argëtoheshin së bashku.”

Denny ishte një talent i madh me një sens të shkëlqyeshëm humori dhe ishte gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar njerëzit e tjerë. Ai do t’i mungojë të gjithë fansave të tij dhe do të kujtohet me shumë dashuri nga miqtë e tij,” shtoi McCartney.

Laine, i cili lindi Brian Frederick Hines dhe McCartney publikuan albumin debutues të Wings Wild Life në 1971 dhe albumin e tyre të dytë Red Rose Speedway në 1973, i cili përfshinte hitin numër një “My Love”. Kjo pasoi me më shumë suksese me albumin Band on the Run, për të cilin ata fituan të parën nga dy çmimet Grammy për këngën titullar në 1975.