BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Gossip

“Në mes të luftës me sëmundjen e rrallë”/ Diva e himnit “My heart will go on” publikon foton e pazakontë dhe njofton për dokumentarin e saj të ri

“Në mes të luftës me sëmundjen e rrallë”/

Celine Dion pa dyshim do të mbetet gjatë në memorien e adhuruesve si diva e kolonës zanore të filmit ‘Titanic’. 56-vjeçarja hapi derën e saj për produksionin e Amazon për të sjellë në ekranin e vogël se si është jeta e saj pasi u diagnostikua me Sindromën e Njeriut të Awkward.

Me rastin e shpalljes së datës së publikimit të dokumentarit “ I Am: Celine Dion ”, Amazon ka publikuar një foto të rrallë të yllit, nga beteja e saj personale me aventurën e saj shëndetësore.

Amazon Prime Video, e cila prodhoi “I Am: Celine Dion”, njoftoi të martën, më 16 prill, se dokumentari do të publikohet më 25 qershor.

I njëjti postim është ripublikuar në rrjetet sociale të këngëtares 56-vjeçare kanadeze. “Behuni gati! @amazonmgmstudios shpall datën e publikimit për dokumentarin e shumëpritur! UNË JAM: CELINE DION do të transmetohet në të gjithë botën në @primevideo duke filluar nga 25 qershori ”, thuhej në njoftim.

Nëpërmjet dokumentarit me titull “ I Am: Celine Dion ” nga Irene Taylor Brodsky, shfaqet beteja e këngëtares së njohur me çrregullimin e rrallë neurologjik, me të cilin është diagnostikuar dhe prek trurin dhe palcën kurrizore. Celine Dion flet mes betejës shëndetësore për të shpallur projektin e ri.

Kujtohet se në një video në rrjetet sociale në dhjetor 2022, ajo njoftoi fansat e saj se po e shtynte turneun e saj botëror për shkak të spazmave që ndikuan në mënyrën e të ecurit dhe të kënduarit.

Si krijuesit e projektit, ashtu edhe ylli, shpresojnë se dokumentari do të rrisë ndërgjegjësimin e publikut për këtë gjendje pak të njohur në botë.