BREAKING NEWS

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Flamur Noka, Genc Ruli dhe Ridvan Bode janë futur në “listën e zezë” të SHBA, ja çfarë po përgatitin amerikanët

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e opozitës janë të trembur nga SPAK, Partia Socialiste është ndarë në fraksione, ja plani i Ramës për të ‘bllokuar’ emrin e zëvendësuesit të tij, ju tregoj se çfarë po ndodh brenda selisë rozë...

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e
x
BREAKING NEWS

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë të UDB në Shkodër, infiltrimi i ish-spiunëve në PD e Sali Berishës, bazat ku u stërviten dhe urdhrat e fshehta që merrnin nga qeveria fashiste e Beogradit, studiuesi i ish-komunizmit për artin dhe muzik...

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë
x
BREAKING NEWS

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin përplasjet dhe sherret, besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës në xhaminë “Dine Hoxha”, në rrezik edhe Bujar Spahiu, zbardhen kërcënimet me jetë për drejtuesin e Komunitetit Mysliman...

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet hapur, nga dënimi i Sali Berishës, burgosja e Fredi Belerit, te arratisja e Arben Ahmetajt dhe hetimet e SPAK ndaj Ilir Beqajt, ja çfarë pritet të ndodhë me dosjet “përvëluese”

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani i Ramiz Alisë për të rrëzuar bustin e Enver Hoxhës, si i liruan në fshehtësi bulonat, infiltrimi i Berishës dhe roli i Hekuran Isait, shumica e studentëve të dhjetorit ’90 ...

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani
x
BREAKING NEWS

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës rrëfen të pathënat: Ja çfarë ndodhi më 20 shkurt 1991, nga telefonata alarmante e Adil Çarçanit për zhdukjen e videos, roli i Sali Berishës, Ramizit, Nexhmijes, infiltrimi i sigurimsa...

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të
x
BREAKING NEWS

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj reagon për herë të parë dhe tregon si qëndron e vërteta, i cilëson sulmet e tij shpifje dhe i kërkon të bëhet burrë e të përballet me drejtësinë

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës,
x

Gossip

Nga kuptimi i ‘Sarile’ tek projektet më të afërta, Bes Kallaku flet pa dorashka

Nga kuptimi i ‘Sarile’ tek projektet më të afërta,

Aktori i humorit Bes Kallaku ka sjellë bashkëpunimin e tij më të ri me Mandi Nishtullën, këngën e cila titullohet “Sarile”. Një hit i padiskutuar, i cili pushtoi rrjetet sociale këtë dimër, si fillim Mandi i vetëm me refrenin e këngës të postuar në ‘Tik Tok’, dhe tashmë me një identitet nga dyshja e cila ka dhënë rezultat prej 7.5 milion klikimesh brenda 10 ditëve në kanalin e You Tube.

Shumë prej dëgjuesve ishin kurioz të dinin se cfarë do të thotë ‘Sarile’. I ftuar në në një program televiziv Bes Kallaku ka treguar se Sarile do të thotë ‘të gjithë bashkë’.

Ai shprehet se suksesi i këtij projekti i kaloi pritshmëritë e tij.

“Sarile do të thotë ‘të gjithë bashkë’ kurse fjalët e tjera që thotë Mandi sepse asnjëherë nuk e këndon njësoj. E ka kënduar në studio ashtu dhe ka ngelë ashtu, por po ta dëgjosh live e këndon ndryshe, thotë tjalë të tjera.”

Gjithashtu ai ka deklaruar se së shpejti do të jetë dhe pjesë ekranit duke u kthyer tek profesioni i tij si komedian.

“Njeriu investohet aty ku mendon të krijojë një të ardhme sepse tani unë jam më 2 fëmijë. Jeta jote merr kuptim kur ti fillon dhe kupton se për kë po jeton dhe për kë duhet të investohesh. Jam investuar tek biznesi për momentin dhe kismet nga viti që vjen dëshira ime është që të jem pjesë e televizionit, pjesë e humorit.”