BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Gossip

Pasi publiku e akuzoi për strategji të vjedhur, kanadezi i del në mbrojtje Luizit: Ju tregoj të vërtetën e "Big Brother"

Pasi publiku e akuzoi për strategji të vjedhur, kanadezi i del në

Strategjinë që përdori Luizi për të nxjerrë në nominim Armaldon dhe Kristin, nuk u prit mirë jo vetëm nga ata por edhe nga një pjesë e publikut.

Në rrjet kanë qenë të shumtë komentet ku ndjekësit akuzonin Luizin se strategjia e tij është e vjedhur dhe se po luan një lojë që nuk i shkon për shtat.

Lidhur me këto komente ka reaguar së fundmi “miku” më i ri i Luizit, Kevin Jacobs, fituesi i Big Brother Kanada.

“Ne rregull TikTok, vëmendjen këtu sepse do ju them te verteten e “Big Brother”.

E verteta eshte se (BB) eshte nje loje, pavaresisht se ku e luan, qofte ne Kanada apo Shtetet e bashkuara te Amerikes, Shqiperi apo Brazil.

Formatet jane te ndryshme, disa here eshte e gjitha brenda nje shtepie, te ftuarit e shtepise zgjedhin cdogje, dicka qe i ngjason kanadase dhe Shteteve te BASHKUARA.

Ndersa ne Shqiperi dhe Brazil audienca ka shume ndikim. Nuk ka rendesi se cilin format po luani, ne fund te fundit eshte nje loje.

Studimi (i formateve) do te shperblehet. Studimi (i formateve) internacional do te shperblehet dhe ju duhet te respektoni dike qe ka bere kerkime para se te hyje ne “Big Brother”.

Keshtu qe, respekte per te gjithe personat qe bejne kerkimet e tyre, sepse eshte nje loje”, shprehet Jacobs.