BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Gossip

Plas keq në emision/ Zhaklina nuk i përgjigjet pyetjeve të Bieta Sulës, ja si reagon moderatorja: O Zoti i madh, hajde të ndërrojmë...

Plas keq në emision/ Zhaklina nuk i përgjigjet pyetjeve të Bieta

Moderatorja e njohur Bieta Sula në hyrje të emisionit “Ftesë në Pesë”, ditën e djeshme ka mbajtur një fjalim për datën 29 shkurt.

Ajo e ka pyetur Zhaklinën e cila ndodhej në panelin e të ftuarëve se nëse i pëlqen kjo ditë e veçantë. Zhaklina nuk preferon të japë përgjigje konkrete duke shkaktuar humor në studio. Bieta ulet në vendin e Zhaklinës dhe i kërkon asaj që të drejtojë emisonin.

Bieta Sulo: 29 shkurt, jemi në një datë të veçantë. E kemi një herë në katër vite dhe po një herë në katër vite i bie ta festojnë datëlindjen fiks ashtu siç duhet edhe ata që kanë pasur fatin apo rastësi të jenë lindur më 29 shkurt. Kështu që gëzuar ditëlindjen të gjithë atyre që e festojnë fiks ditën kur e kanë dhe jo në 1 mars. Përpos arsyejeve pse kemi të bëjmë me një vit të brishtë një herë në katër vite, ta kemi shkurtin me 29 ditë, në disa kultura kjo ditë festohet në forma të ndryshme. Meqë është një ditë e veçantë, duhet të ndodhë dhe një gjë e veçantë, që nuk është e natyrshme për shoqërinë. Në disa vende e marrin stafetën dhe të gjithë të drejtat damat. Më pëlqen shumë kjo data dhe kjo dita, nuk e di për ty Zhaku.

Zhaklina Lekatari: Edhe mua më pëlqen shumë. Për të njëjtat arsye që të pëlqen dhe ty.

Zhaklina Lekatari: Që ti i di se të pëlqejnë dhe ty.

Bieta Sula: Po unë dua që t’i shprehësh të tuat.

Zhaklina Lekatari: Po pasi t’i shprehësh ti të tuat.

Bieta Sula: O Zoti i madh, hajde të ndërrojmë vendet. Ti drejto emisionin, unë përgjigjem.

Zhaklina Lekatari: Përshëndetje Bieta, mirë se erdhe në emsion, unë jam shumë e gëzuar që sot është 29 shkurti, vit i brishtë. Ti a je e gëzuar?

Bieta Sula: Sepse vetëm në këtë ditë të vitit po bëhem e ftuar dhe nuk jam e ftuar.