BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Gossip

Rezart Veleshnja e akuzoi se i ka 8.800 euro borxh, Ermali i prerë: Nuk i jap asnjë lekë më shumë, sepse...

Rezart Veleshnja e akuzoi se i ka 8.800 euro borxh,  Ermali i prerë: Nuk i

Shtatorin e vitit 2023, Rezart Veleshnja akuzoi kolegun e tij, Ermal Mamaqi, se nuk është treguar korrekt pas bashkëpunimit të tyre dhe e ka paguar vetëm 200 euro, ndërkohë që i detyrohet edhe 8.800 të tjera.

Edhe përpara filmit “2 Gisht Mjalt 2”, Veleshnja i bëri thirrje Ermalit që të paguajë borxhin ndaj tij.

Por si nisi ky konflikt mes aktorëve?

Ermal Mamaqi në një emision televiziv për të sqaruar për herë të parë dhe të fundit mosmarrëveshjen me Rezart Veleshnjën.

Gazetarja: Prej disa muajsh Rezarti të akuzon se e ke paguar vetëm 20 euro, dhe i ke 8.800 euro borxh. Kur ke ndërmend t`ia paguash këtë borxh? (qesh)

Ermal Mamaqi: Me Rezin jemi miq të mirë. Kemi bashkëpunuar për një rol. Ai ka patur një rol të vogël vetëm një orë, dhe për atë është paguar 200 euro.

Gazetarja: Që ta sqarojmë, është kuptuar nga publiku sikur keni rënë dakord që t’i do ta paguash 10 mijë euro, dhe nga kjo shumë i ke dhënë vetëm 200…

Ermal Mamaqi: Jo, nuk është e vërtetë. Përpara se të nis një bashkëpunim, fillimisht firmoset një kontratë. Unë nuk mund të paguaj cdo aktor 10 mijë euro, sepse jeta ime do të ishte shumë e vështirë.