BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Gossip

“Sëmundja e dobësoi, nuk donte ta besonte”, miku i aktorit kujton momentin e veçantë: Në Kiev portretin e Mirush Kabashit e vendosën në kartë telefonike, ndërsa në Beograd një serb...

“Sëmundja e dobësoi, nuk donte ta besonte”, miku i aktorit

Aktori Alfred Bualoti në një studio televizive foli për figurën e aktorit të mirënjohur Mirush Kabashi, njëherazi dhe mikut të tij të afërt, i cili sot u nda nga jeta në moshën 75-vjeçare.

Bualoti u shpreh se miku i tij Kabashi ishte dobësuar shumë nga sëmundja që e kishte prekur dhe ai nuk donte ta besonte këtë.

Ai zbuloi më tej se si figura e Kabashit ishte nderuar në shfaqjet që ai kishte dhënë jashtë Shqipërisë duke rikujtuar dy momente të veçanta.

Bualoti tha se momenti i parë kishte qenë pas një shfaqjeje në Kiev të Ukrainës, ku pasi mori vlerësimin e parë në festivalin e organizuar në kryeqytetin ukrainas, portreti i Mirush Kabashit u vendos në kartën telefonike të Kievit në shenjë nderimi.

Momenti i dytë ishte në Beograd ku gjatë një vizitë në kështjellën e kryeqytetit serb një spektator i shfaqjes që Kabashi kishte dhënë ditën e kaluar kishte hequr kapelen në shenjë nderimi ndaj tij.

“Mirushi ishte i fortë por këtë betejën e fundit nuk e fitoi dot. Ishte sëmundje e rëndë dhe e dobësoi shumë nga fuqitë. Nuk donte ta besonte, as ne nuk donim por kështu ishte. Mirushi është artist shumë i madh, i shquar dhe i talentuar boll. Kishte dy armë të fuqishme, punën dhe disiplinën dhe armën e talentit.

Unë kam qenë me Mirushin në shumë skena të Europës, në Paris, Beograd, Athinë dhe Kiev. Do përmend dy momente. Moment ii parë ka qenë në festivalin e Kievit ku Mirushi mori vlerësimin e parë dhe portreti i tij u vendos në kartën telefonik në Kiev në shenjë nderimi. Ishte e jashtëzakonshme.

Momenti i dytë ishte në Beograd, po ecnim pas shfaqjes dhe u futëm në oborrin e kështjellës së Beogradit. Përballë nesh një zotëri me kapele republike hoqi kapelen dhe u përul para Mirushit dhe iku prapë. Mirushi ngeli. Ai kishte qenë një spektator i shfaqjes një ditë më parë. Këto momente tregojnë forcën dhe simpatinë që krijonte Mirushi te spektatorët”, u shpreh ai.