BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Gossip

"Ti zihesh ndonjëherë me..."/ Nuk flet me aktoren?! Pyetja që vuri në siklet motrën e Olta Gixharit

"Ti zihesh ndonjëherë me..."/ Nuk flet me aktoren?! Pyetja

Një nga banoret më të komentuara të këtij edicioni në Big Brother VIP2 është edhe Olta Gixhari.

Olta dhe marrëdhënia e saj me motrën, Gerta Gixharin shtë bërë së fundmi kryefjalë e mediave pasi aludohet se dyshja nuk kanë marrëdhënie të mirë.

Në Fun Club BBVIP, Ardit Çuni ka pyetur Gerta Gixharin nëse flet apo jo me motrën e saj.

Pjesë nga biseda:

Arditi: Në studio është thënë që ti dhe Olta nuk keni marrdhënie me njëra- tjetrën. Të lutem që të sqarojmë publikun si qëndron e vërteta?

Gerta Gixhari: Nuk kam asgjë për të sqaruar. Sepse unë përdersa jam këtu… Megi ti zihesh ndonjëherë me motrat e tua?

Megi Pojani: Patjetër që zihem por nëse do ishte future ndonjë prej tyre në Big Brother VIP, do kisha thënë që nuk flasim por jam e detyruar ta mbroj…

Mirëpo, duam të përmendim një fakt interesant. Pak muaj më parë dy motrat kanë dhënë një intervistë në "Ëake Up" së bashku ku kanë zbuluar se nuk e ndjekin njëra-tjetrën në Instagram. "Zgjohem me Gertën, bashkë jemi kudo. Pse ta kem në Instagram"- tha Olta me shaka, çka do të thotë se fakti që nuk ndiqen në Instagram nuk nënkupton një grindje mes tyre.

Gjithsesi se si qëndron e vërteta ende nuk dihet. Deri tani mbetet çdo gjë në kuadrin e zërave.