BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Gossip

Veprimi i nxituar mund t'i kushtojë shtrenjtë/ Tifozja angleze nxjerr gjoksin në Doha të Katarit

Veprimi i nxituar mund  t'i kushtojë shtrenjtë/ Tifozja angleze

Një skenë e papritur ka ndodhur para ndeshjes mes Anglisë dhe Iranit, në kuadrin e Kupës së Botës 2022, kur një tifoze angleze tepër entuziaste ngriti bluzën e saj duke zbuluar gjoksin në Doha. Ngjarja është kapur teksa e reja me një flamur anglez të lyer në faqe, po zbriste shkallët dhe për kënaqësinë e kalimtarëve, tregoi gjoksin e saj.

Nuk dihet se çdo ndodhë me të, duke qenë se Qatari është një vend me rregulla veçanërisht të rrepta për gratë. Kjo është hera e parë që ndeshjet e Kupës së Botës zhvillohen në Lindjen e Mesme, por rastet e mosrespektimit të të drejtave të njeriut shqetësojnë komunitetin ndërkombëtar.

Përkatësisht, ligji i Sheriatit zbatohet në Katar, i cili është veçanërisht i rreptë kur bëhet fjalë për gratë. Seksi jashtë martesës është i ndaluar në këtë vend, dhe ligjet e Katarit janë të tilla që për marrëdhënie seksuale me një person me të cilin nuk jeni martuar, mund të burgoseni deri në 7 vjet!  Neni 88 i Kodit Penal të Katarit përcakton se dënimi për tradhtinë bashkëshortore është 100 kamxhikë.