BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x
BREAKING NEWS

SHBA dhe SPAK mesazh kërcënues politikës shqiptare për “ditët e zeza” që po trokasin, Altin Dumani dhe prokurorët i tregojnë zyrtarit të lartë të DASH dosjet e korrupsionit që kanë mbushur zyrat e Prokurorisë së Posaçme, amerikanët duan “kokat” e të pa...

SHBA dhe SPAK mesazh kërcënues politikës shqiptare për
x
BREAKING NEWS

Skandalet e Belinda Ballukut nuk kanë fund, KLSH zbulon dëmin financiar që u bëri xhepave të shqiptarëve, si u përjashtuan nga tenderi 5 kompani, dyshimet për garë të manipuluar

Skandalet e Belinda Ballukut nuk kanë fund, KLSH zbulon dëmin
x
BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x

Lifestyle

A bëni pjesë në listë? Njihuni me 3 shenjat e horoskopit që e kanë fiksim të kontrollojnë telefonin e partnerit/es

A bëni pjesë në listë? Njihuni me 3 shenjat e horoskopit

Për disa shenja të horoskopit, privatësia duket se nuk është një çështje kaq e shenjtë, ndaj fjalëkalimet nuk respektohen dhe dëshira për të “futur hundët” dhe për të gërmuar në telefonin e të dashurit/ës nuk konsiderohet asnjëherë problem. 

Por, për këto tre shenja të horoskopit nëse nisin dyshimet e para për partnerin/en, lëvizje të çuditshme apo nëse ata po fshehin diçka, atëherë informacionin e parë ata e marrin nga telefoni për të mos jetuar çdo ditë me dyshime.

Ja për cilat shenja bëhet fjalë:

Binjakët

Ndërsa disa shenja të horoskopit presin që partneri/ja e tyre të bjerë në gjumë ose të bëjë dush para se të gjurmojnë telefonin e tyre, një Binjak e kapë atë nga dora në mes të ditës dhe i lexon mesazhet me zë të lartë. Nëse ky nuk është një opsion, ata do të gjejnë një mënyrë tjetër për të parë vjedhurazi.

Pra, dëshira e kësaj shenje për të parë përmes telefonit të partnerit/es nuk buron nga çështjet e besimit, por nga kurioziteti i pastër.

Akrepi

Një Akrep nuk heziton për asnjë sekondë që të “fusë hundët” në telefonin e partnerit/es. Nëse ata mendojnë se po gënjehen ose diçka po luhet pas shpine, ata dinë si të marrin situatat në dorë dhe të marrin gjithë “arsenalin” që u duhet për betejën e radhës pikërisht nga telefoni.

Si një shenjë Uji, Akrepat janë shumë besnikë ndaj miqve, familjes dhe partnerëve të tyre dhe presin të njëjtën qasje në këmbim. Kur një Akrep e di se momenti është i duhur, ai/ajo do të marrë telefonin dhe do të lexojë çdo mesazh apo telefonatë që ka ardhur në telefonin tuaj.

Bricjapi

Bricjapët nuk bëjnë shaka kur bëhet fjalë për jetën e tyre të dashurisë...ose shumë gjëra të tjera. Ata vlerësojnë rregullat, kufijtë dhe besnikërinë dhe gjithashtu, duan stabilitetin që vjen nga një marrëdhënie afatgjatë.

Për shkak se Bricjapët vlerësojnë sigurinë, ata mund të dallojnë menjëherë kur një partner/e nuk është në gjendjen më të mirë apo po fsheh diçka.