BREAKING NEWS

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet nga plagosja në Durrës (Video)

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet
x
BREAKING NEWS

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën shqiptare, në “listën e zezë” bashkë me Berishën “non-grata” edhe të tjerë politikanë majtas e djathtas, Londra paralajmëron fund të hidhur për PD me Saliun në krye në zgjedhjet 2025...

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën
x
BREAKING NEWS

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP kundër Altin Dumanit si drejtues i SPAK,  Alfred Balla përjashtohet nga sistemi për 15 vjet, ja prapaskenat

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP
x
BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x

Lifestyle

Arsyet pse vëllezërit ose motrat zihen mes tyre në fëmijëri

Arsyet pse vëllezërit ose motrat zihen mes tyre në

Nuk ka sekrete të mëdha, vetëm arsye që i dini dhe disa të tjera që nuk i keni menduar. Shihni arsyet kryesore që shkaktojnë tensione në marrëdhëniet e vëllezërve…

Konkurrenca: Edhe në këtë lloj marrëdhënieje ka konkurrencë, veçanërisht nëse fëmijët tuaj janë të afërt në moshë. Kështu që sigurohuni me sjelljen tuaj që të mos e përforconi atë dhe mbani një distancë të barabartë nga të dyja.

Kërkimi i vëmendjes: Çdo fëmijë dëshiron ekskluzivisht dashurinë dhe vëmendjen e prindërve. Kështu ai bën gjithçka për ta siguruar atë, gjë që nuk i pëlqen vëllait të tij të vogël dhe lindin tensione.

Vetëqëndrimi: Është e vështirë për çdo fëmijë të japë ose të ndajë gjërat e veta, edhe nëse është vëllai ose motra e tij. Idealisht, ai dëshiron gjithçka për të dhe mund të dorëzohet vetëm nëse kërkohet në një mënyrë të pranueshme për të. Përndryshe, dhe veçanërisht nëse vëllai ose motra përpiqet të marrë atë që dëshiron me forcë, gjërat përfundojnë në zënkë.

Krahasimi: Krahasimi mes fëmijëve është një mënyrë e gabuar prindërimi, e lëre më mes vëllezërve dhe motrave.