BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Lifestyle

Askush s'mund të kundërshtojë/ Para tyre jeni gjithmonë të humbur! Kjo është shenja më e fuqishme e Horoskopit

Askush s'mund të kundërshtojë/ Para tyre jeni gjithmonë

Kjo është pak, por e sigurt dhe askush s’mund të kundërshtojë, shenja më e fuqishme e Horoskopit është Bricjapi.

Kjo shenjë drejtohet nga Saturni, dhe ata janë të njohur për të qenë shumë të besueshëm, të përgjegjshëm dhe të disiplinuar. Ata kanë standarde të larta dhe presin që ato të përmbushen. Mund të jetë e lehtë të punosh me një Bricjap, pasi atij i pëlqen të planifikojë detyra që do t’ju lejojnë të arrini qëllimet tuaja të dëshiruara.

Bricjapët janë të talentuar me energji të madhe dhe një grup gjaku CEO. Ata mund të jenë të pamëshirshëm, veçanërisht në ndjekjen e përpjekjeve të tyre. Saturni përfaqëson përgjegjësinë, punën e palodhur dhe vendosmërinë, dhe është sundimtari i Bricjapit (shpjegon shumë, apo jo?).

Bricjapët kanë një admirim të madh për ata që i kanë paraprirë “në majë të malit” dhe të cilët kanë hedhur poshtë rregullat e udhëtimit. Ata respektojnë ligjin, gjykatën, autoritetin, traditën dhe nderin. Shumë njerëz energjikë dhe impulsivë, i etiketojnë ata snoba dhe mbytës. Bricjapi mund t’u kundërpërgjigjet kritikëve të vetë duke i quajtur të nxituar dhe budallenj, por zakonisht ai është shumë i mençur për të bërë armiq të panevojshëm, vetëm për kënaqësinë e vetëmbrojtjes.

Ju rrallë do të gjeni një Bricjap që të fusë hundët në punët e njerëzve të tjerë apo të përdorë gjuhën e Saturnit për të përhapur thashetheme. Zakonisht ata janë të kënaqur duke u marrë me punët e veta. Ata nuk do të japin këshilla pa ia kërkuar njeri, por kur ju kërkoni diturinë e tyre praktike, ata nuk do të ngurrojnë t’jua japin atë me tone shumëngjyrëshe. Gjithashtu, do të presin që ju ta pranoni dhe zbatoni këtë këshillë. Bricjapi është mësuar që të përballet me detyrat dhe përgjegjësitë dhe të tolerojë zhgënjimin. Nëse ju nuk mund të ndiqni shembullin e tij, ai do të humbasë pak kohë duke u përpjekur t’jua mësojë.

Dhe çfarë më mirë se një shenjë e zodiakut që i vlerëson me të vërtetë të tjerët?

Ata kanë një aftësi të lindur për t’i bërë të tjerët të mbështeten te vetja, si dhe të optimizojnë aftësitë e tyre në dobi të tyre për të kryer punën. Nëse kjo nuk është tipari i një udhëheqësi të vërtetë, ne nuk e dimë se çfarë është!