BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Lifestyle

Bëni pjesë në listë? Njihuni me 3 shenjat e horoskopit që harxhojnë më shumë lekë në takimet e para

Bëni pjesë në listë? Njihuni me 3 shenjat e horoskopit

Kur bëhet fjalë për takimet e para, disa shenja të horoskopit nuk kanë shumë pretendime! Mjaftohen me një takim në kafene ose një qëndrim të rastësishëm në një stol në park. Mund të shijojnë bisedën me një kafe në dorë dhe të mos shpenzojnë asnjë lekë. Por, nga ana tjetër ka disa shenja të horoskopit që janë të prirura të harxhojnë shumë që në takimin e parë.

Demi

Demët udhëhiqen nga Afërdita, planeti i dashurisë, bukurisë dhe kënaqësisë. Ata e vlerësojnë shumë luksin dhe rehatinë, por qasja e tyre ndaj romancës është e bazuar në stabilitet dhe sensualitet. Si një shenjë Toke, Demi është i gatshëm të paguajë ekstra për rezervimin e një ambienti privat në një restorant, sepse ata nuk frenohen kur vjen puna te luksi. Të lindurit e kësaj shenje do të bëjnë gjithçka që takimi i parë të mbahet mend.

Luani

Luanët sundohen nga Dielli, ndaj ata kanë një dhunti të natyrshme për dramë dhe madhështi. Kur bëhet fjalë për t'u dukur mirë në një takim dashurie, ata dinë si të rezervojnë në restorantet më të shtrenjta, të porosisin pafund ëmbëlsira, pije dhe gjithçka për ta bërë partnerin/en të ndihet mirë që në takimin e parë. Për Luanët, jeta ka të bëjë vetëm me kapjen e momentit, veçanërisht kur bëhet fjalë për çështjet e zemrës. Madje, një Luan shkon përtej kësaj në shpenzimin e parave duke investuar edhe në një veshje të re, parfum të shtrenjtë dhe gjithçka në emër të një look-u të mirë që në takimin e parë.

 

Peshorja

Një Peshore do të bëjë 100% për njeriun që duan të njohin që në takimin e parë, sidomos nëse kanë një super tërheqje. Të prirur pas elegancës dhe sofistikimit, të lindurit e kësaj shenje janë gjithmonë në kërkim të përvojave magjike dhe jo vetëm. Si shenjë e dhënë pas argëtimin, ata nuk dinë kur të ndalojnë. Shumë Peshore janë të fiksuara që në takimin e parë për aventura mbresëlënëse. E nisin me një natë në restorant, më pas një lëvizje nëpër kafenetë e qytetit dhe me shumë mundësi mund të përfundojnë në një tjetër vend ku hahen ëmbëlsirat më të mira në qytet. “Arratisjet” disa orëshe me partnerin/en e re janë kurthi i tyre më i lezetshëm, për të cilin janë gati të harxhojnë shumë para.