BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Politike

Pas Kuçovës, bazë detare e NATO në Porto Romano? Deputeti i PS zbardh detajet: Nëse Rusia fiton luftën...

Pas Kuçovës, bazë detare e NATO në Porto Romano? Deputeti

Deputeti i PS Denis Deliu u shpreh se pas hapjes së bazës ajrore ushtarake të NATO-s në Kuçovë, shumë shpejt do të hapet dhe baza detare në Porto Romano.

Ai u shpreh se dislokimi i trupave të NATO-s në vendin tonë, është një lajm shumë i mirë dhe tregon mbrojtje dhe siguri.

“Kjo është një garanci për Shqipërinë, Ballkanin, është parandaluese dhe mbrojtëse. Në Porto Romano do të ndërtohet kjo bazë detare e NATO. Ky është një lajm i mirë për vendin se do të rrisë forcat e NATO në vend. Do ndikojë në nivelin e mirëqenies dhe ekonomik në zonë.
Mendoj se NATO ka vendosur që kjo bazë të ndërtohet shpejt, duke parë dhe agresionin e Rusisë, dhe mendoj se Shqipëria është vendi më i denjë që NATO të dislokohet. Sepse nëse Rusia fiton luftën në Ukrainë, radhën do të ketë Ballkani Perëndimor, Gjeorgjia, Moldavia, etj…
Vendet e NATO nuk mund të sulmohen vetëm në rast të një lufte të tretë. Mendoj se vendet e NATO kanë arsye që të jenë të sigurta. Ballkani Perëndimor mbetet i brishtë, pasi e pamë dhe në sulmin e Banjskës… Mendoj se baza detare është shumë e nevojshme, sepse prezenca e NATO këtu do të parandalonte një konflikt tjetër të armatosur në Bosnje dhe Veri të Kosovës”, tha ai.

Më të lexuarat