BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Lifestyle

Dëshironi të bllokoni thirrjet e padëshiruara? WhatsApp vjen me një përditësim të ri

Dëshironi të bllokoni thirrjet e padëshiruara? WhatsApp vjen me

Thirrjet nga njerëz të panjohur janë të padëshiruara veçanërisht përmes WhatsApp. Meqenëse Komunitetet u prezantuan me aplikacionin, mund ta gjeni veten shumë më të ekspozuar ndaj gjërave të tilla. Por për fat të mirë duket se WhatsApp po punon në një mënyrë për ta eliminuar atë.

Ju keni qenë në gjendje të bllokoni prej kohësh çdo shqetësim pasi t’ju kenë dërguar mesazhe ose t’ju kenë telefonuar, por e dini si t’i parandaloni thirrjet me herën e parë? Pamjet e zbuluara tregojnë se aplikacioni i bisedës në pronësi të Meta-s dëshiron të shtojë një mjet të ri për të heshtur thirrjet e padëshiruara. Ndërsa ato do të shfaqen ende në listën tuaj të njoftimeve dhe telefonatave, ato nuk do të jenë në gjendje t’ju shqetësojnë duke ju telefonuar.

Njerëzit së shpejti mund të aktivizojnë heshtin e telefonuesve të panjohur nga cilësimet. WABetaInfo, i cili zbuloi funksionin e ri tha:

Kjo veçori ka disa avantazhe, të tilla si reduktimi i ndërprerjeve dhe potencialisht shmangia e thirrjeve të padëshiruara.

Nuk është e qartë se kur do të vendoset në aplikacion aftësia për të heshtur telefonuesit e panjohur. WhatsApp po punon vazhdimisht në butona dhe pajisje të reja dhe jo të gjithë bëjnë ndërprerjen. Pra, do të duhet të presim dhe të shohim nëse kjo do të bëhet realitet tani për tani.

Por nëse realizohet, sigurisht që do të jetë i dobishëm dhe popullor. Nëse dëshironi të provoni fillimisht veçoritë më të fundit të WhatsApp, mund t’i bashkoheni programit beta të aplikacionit. Për të shkarkuar WhatsApp beta për smartfonin tuaj, duhet të shkoni te Google Play në Android dhe të kërkoni për WhatsApp. Lëvizni poshtë faqen derisa të shihni “Bëhuni një testues beta”.

Prekni butonin “I’m In” dhe më pas kliko “Bashkohu” për të konfirmuar. Tani gjithçka që duhet të bëni është të prisni për përditësimin në versionin beta të aplikacionit. Anëtarësimi në WhatsApp beta në iOS është më i vështirë dhe ka kapacitet të kufizuar.