BREAKING NEWS

EMRI/ Ngjarje e rëndë në spitalin e Gramshit, pacienti hidhet nga kati i katërt, zbardhen detajet e para

EMRI/ Ngjarje e rëndë në spitalin e Gramshit, pacienti hidhet nga
x
BREAKING NEWS

30 minuta para seancës, Berisha bën lëvizjen e papritur, ja çfarë po ndodh në selinë blu

30 minuta para seancës, Berisha bën lëvizjen e papritur, ja
x
BREAKING NEWS

“Akt kriminal”/ Ish-kryetari socialist i këtij qyteti denoncon Partinë Socialiste: Nuk më lejojnë të...

“Akt kriminal”/ Ish-kryetari socialist i këtij qyteti denoncon
x
BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x

Lifestyle

Dëshironi të bllokoni thirrjet e padëshiruara? WhatsApp vjen me një përditësim të ri

Dëshironi të bllokoni thirrjet e padëshiruara? WhatsApp vjen me

Thirrjet nga njerëz të panjohur janë të padëshiruara veçanërisht përmes WhatsApp. Meqenëse Komunitetet u prezantuan me aplikacionin, mund ta gjeni veten shumë më të ekspozuar ndaj gjërave të tilla. Por për fat të mirë duket se WhatsApp po punon në një mënyrë për ta eliminuar atë.

Ju keni qenë në gjendje të bllokoni prej kohësh çdo shqetësim pasi t’ju kenë dërguar mesazhe ose t’ju kenë telefonuar, por e dini si t’i parandaloni thirrjet me herën e parë? Pamjet e zbuluara tregojnë se aplikacioni i bisedës në pronësi të Meta-s dëshiron të shtojë një mjet të ri për të heshtur thirrjet e padëshiruara. Ndërsa ato do të shfaqen ende në listën tuaj të njoftimeve dhe telefonatave, ato nuk do të jenë në gjendje t’ju shqetësojnë duke ju telefonuar.

Njerëzit së shpejti mund të aktivizojnë heshtin e telefonuesve të panjohur nga cilësimet. WABetaInfo, i cili zbuloi funksionin e ri tha:

Kjo veçori ka disa avantazhe, të tilla si reduktimi i ndërprerjeve dhe potencialisht shmangia e thirrjeve të padëshiruara.

Nuk është e qartë se kur do të vendoset në aplikacion aftësia për të heshtur telefonuesit e panjohur. WhatsApp po punon vazhdimisht në butona dhe pajisje të reja dhe jo të gjithë bëjnë ndërprerjen. Pra, do të duhet të presim dhe të shohim nëse kjo do të bëhet realitet tani për tani.

Por nëse realizohet, sigurisht që do të jetë i dobishëm dhe popullor. Nëse dëshironi të provoni fillimisht veçoritë më të fundit të WhatsApp, mund t’i bashkoheni programit beta të aplikacionit. Për të shkarkuar WhatsApp beta për smartfonin tuaj, duhet të shkoni te Google Play në Android dhe të kërkoni për WhatsApp. Lëvizni poshtë faqen derisa të shihni “Bëhuni një testues beta”.

Prekni butonin “I’m In” dhe më pas kliko “Bashkohu” për të konfirmuar. Tani gjithçka që duhet të bëni është të prisni për përditësimin në versionin beta të aplikacionit. Anëtarësimi në WhatsApp beta në iOS është më i vështirë dhe ka kapacitet të kufizuar.