BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Gossip

“E kam me shumë emocion daljen para publikut”, rrëfehet Driada Dervishi: Ja si u bëra regjisore

“E kam me shumë emocion daljen para publikut”, rrëfehet

Regjisorja durrsake, Driada Dervishi është kthyer pas në kohë. E ftuar në emisionin “Pas Mesnate”, ajo ka rrëfyer se si zgjodhi që të ndiqte rrugën e regjisurës.

Driada ka zbuluar se spunton e ka marrë nga dy prindërit e saj, të cilët ishin shumë të lidhur me letërsinë dhe si pasojë, ajo ka qenë e rrethuar me libra. Mirëpo, emocionet ndikuan dhe Driada zgjodhi të qendronte pas kuintave, duke ia lënë skenën aktorëve.

“Mendoj që në një mënyrë të vetëdijshme dhe të pavetëdijshme, kanë ardhur nga edukimi që më kanë dhënë prindërit e mi. Ata janë të dy njerëz të dashuruar me letërsinë, mami poete, babi shkrimtar, eseist dhe analist. Të dy profesorë të cilët më kanë rrethuar me librat, me atë që është ushqimi i parë i teatrit. Më pas, mund të them që kam parë disa spektakle, gjatë kohës që babai im ka qene drejtor i Qendrës Kulturore Ish-Piramida dhe në atë periudhë unë kam qenë duke formuar, më kanë shijuar copëza nga spektakle të ndryshme. Unë jam tip shumë timid, pavarësisht se nuk dukem. E kam me shumë emocion daljen në publikë dhe mendova që mënyra më e bukur për të biseduar dhe për të thënë shumë gjëra ka qenë kjo, të jem mbrapa kuintave dhe t’ua lë aktorëve stresin. Më shijon shumë mbrapa kuintave të teatrit”, u shpreh regjisorja.