BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Lifestyle

Erdhi acari, shenjat e Horoskopit që nuk e durojnë fare të ftohtin

Erdhi acari, shenjat e Horoskopit që nuk e durojnë fare të

Temperaturat priten të bien shumë në ditët në vijim dhe me rastin e motit të keq që do të godasë vendin tonë, kemi gjetur ato shenja që nuk e duan aspak të ftohtin. Në fakt, këto shenja të Horoskopit nuk duken mirë në dimër dhe aq më tepër në udhëtimet në dëborë. Nëse jeni të kënaqur me borën që do të shfaqet dhe po mendoni të shkoni për një udhëtim me miqtë tuaj, sigurohuni që ata të mos i përkasin një prej shenjave të Horoskopit që nuk e duan të ftohtin.


Shenjat e verës janë logjike, nuk e pëlqejnë të ftohtin dhe përgjithësisht nuk e pëlqejnë dimrin.

DASHI

Shprehja “merr një triko” i përshtatet shumë Dashit, pasi është një nga shenjat që nuk i pëlqen të ftohtit. Nëse keni një lidhje me Dashin, mos i tregoni për një udhëtim në dëborë. Sigurisht, për shkak se është “në gjithçka” do t’ju ??ndjekë, pasi fillimisht të pajiset me rrobat e nevojshme të rehatshme.

DEMI

Demi është një rast i veçantë i shenjës së zodiakut në të ftohtë. Nuk do të dalë në temperatura të ulëta nëse nuk ka veshje shik për borën. Stili është diçka që e karakterizon këtë shenjë dhe do të vishet në stilolaps edhe nëse do të luajë me top bore.

PESHQIT

Peshqit shmangin të ftohtin dhe preferojnë të qëndrojnë në shtëpi ngrohtë. Vështirë se do ta bindni një Peshk të dalë në mot shumë të ftohtë, e lëre më të shkoni në një udhëtim në dëborë.