BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Lifestyle

Gjithçka që duhet të dini! Ja si të fitosh debatin me Bricjapin, një prej shenjave më kokëforta të horoskopit

Gjithçka që duhet të dini! Ja si të fitosh debatin me

Bricjapët janë shumë ambiciozë dhe të motivuar nga lekët, por kanë edhe një të anë shumë negative: nuk dinë të tërhiqen edhe kur e kanë gabim, apo po humbasin një debat!

Por, si mund ta fitosh një debat me një Bricjap?
 
Së pari, paç fat, sepse me thënë të drejtën do të të duhet

Bricjapëve s’para u mbushet shumë mendja, ose bëjnë sikur s’po marrin vesh argumentin kur shohin se po e humbasin debatin. Do të të duhet shumë durim dhe nerva për ta përballuar të gjithë presionin.
 
Mos u trego emocional

Nëse shpreh ndonjë ndjesi, e ke humbur debatin. Na beso, Bricjapët e urrejnë shprehjen e emocioneve dhe mendojnë se janë një pikë shumë e dobët, sidomos kur bëhet fjalë për një debat. Me qetësi dhe dashuri...
 
Sa më racional

Tregohu sa më racional/e dhe “shigjetoje” me argumentet e duhura, pasi mjafton një gabim dhe Bricjapët do ta përdorin kundër teje.
 
Mos u step

Nëse arrin t’i presësh rrënjët Bricjapëve, egoja e tyre e lartë do të rrëzohet. Do djersitesh pak, por ia vlen!