BREAKING NEWS

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet nga plagosja në Durrës (Video)

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet
x
BREAKING NEWS

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën shqiptare, në “listën e zezë” bashkë me Berishën “non-grata” edhe të tjerë politikanë majtas e djathtas, Londra paralajmëron fund të hidhur për PD me Saliun në krye në zgjedhjet 2025...

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën
x
BREAKING NEWS

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP kundër Altin Dumanit si drejtues i SPAK,  Alfred Balla përjashtohet nga sistemi për 15 vjet, ja prapaskenat

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP
x
BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x

Lifestyle

Horoskopi javor 13 - 19 mars 2023/ Çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Horoskopi javor 13 - 19 mars 2023/ Çfarë kanë parashikuar yjet

Dashi: Mirë se erdhe, Mërkur!


Dashi i dashur, këtë javë planeti Afërdita do të largohet nga shenja juaj , por planeti Mërkur do të hyjë në shenjën tuaj! Një periudhë plot lajme, takime dhe mundësi po hapet për ju, të gjitha për t'u kapur në fluturim. Lidhja e Jupiterit do t'ju sjellë kënaqësi të madhe brenda muajit. Hëna sjell fat të hënën, të martën dhe të mërkurën. Disa probleme të vogla, do hasni të enjten dhe të premten. Ju beqarët do jeni më sensualë dhe ka mundësi të kaloni edhe ditë të lumtura.

Demi: Mirë se vjen, Afërdita!


I dashur Dem, a jeni gati për të mirëpritur planetin e dashurisë në shenjën tuaj? Duke filluar nga e enjtja, Afërdita do të hyjë në lidhje, gati për t'ju dhuruar gjysmën e dytë të marsit plot emocione! Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime që janë të destinuara të zgjasin, ndërsa ata që janë tashmë në një lidhje mund të vendosin të bëjnë një hap përpara në të ardhmen e tyre të përbashkët… hëna sjell fat ditën e enjte dhe e premte.


Binjakët: Hëna kundër...

Të dashur Binjakë, pjesa e parë e javës do të jetë padyshim stresuese: Mërkuri në një pozicion të pafavorshëm deri të dielën do t'i bashkohet edhe kundërvënia e hënës.... Të hënën, të martën dhe të mërkurën, e cila do të jetë padyshim shumë e rëndë dhe stresuese. Por mos u stresoni sepse do të bëhet më mirë në fundjavë, kur Mërkuri do të jetë sërish aktiv në favorin tuaj dhe një hënë e bukur me fat do t'ju japë emocione dhe takime për t'u mbajtur mend. Ndërsa ju beqarët do keni një takim të veçantë me një person të shenjës tuaj dhe shumë shpejt mund të filloni një lidhje të bukur.

Gaforrja: Venusi ju kthen buzëqeshjen!

E dashur Gaforre, këtë javë planeti Afërdita më në fund do të jetë sërish aktiv në favorin tuaj: problemet e dashurisë së periudhës së fundit do të jenë vetëm një kujtim i largët! Nga ana tjetër, disa pengesa të tjera mund të lindin në periudhën e ardhshme në vendin e punës: në fakt, duke filluar nga e diela, Mërkuri do t'ju kthejë shpinën... Kujdes nga ditët me hënën në kundërshtim, ato të së enjtes dhe të premtes. Nëse jeni beqarë do afroheni mjaft me disa miq të vjetër dhe do filloni të ndjeni diçka për ta. Sigurohuni mirë për ndjenjat, para se t'ua shprehni.

Luani: Probleme me dashurinë...

I dashur Luan, fatkeqësisht këtë javë planeti Venus do t'ju kthejë shpinën: duke filluar nga e enjtja, dashuria mund t'ju vështirësojë... Kushtojini vëmendje të veçantë të shtunës dhe të dielës, kur kundërshtimi i hënës do të rrisë tensionet mes jush dhe partneri tuaj. Nga ana tjetër, zona e punës është me fat, me një Mërkur të bukur që do t'ju buzëqeshë sërish – bashkë me Jupiterin – duke filluar nga e diela. Vetëm ju beqarët do kaloni momente të këndshme me disa persona të njohur së fundmi dhe do jeni gati edhe të hidhni hapa.

Virgjëresha: çfarë stresi!

E dashur Virgjëreshë, nëse diçka nuk funksionon në punë, bëni durim deri të dielën: duke filluar nga data 19, në fakt planeti Mërkuri do të pushojë së qeni në kundërshtim me shenjën tuaj dhe do të jetë më e lehtë të gjeni aleatët dhe njohjet e duhura në punë/zyrë. Marsi në një pozicion të pafavorshëm ju bën të ndiheni më shumë të stresuar se zakonisht: kushtojini vëmendje të veçantë të hënën, të martën dhe të mërkurën, kur do të keni edhe një hënë të pafavorshme në qiell. Ju beqarët do keni takime të papritura dhe mund të fillojnë lidhje pasionante.

Peshorja: Mërkuri përballë...

Peshore e dashur, këtë javë planeti Afërdita do të pushojë së qeni më në kundërshtim me shenjën tuaj: duke filluar nga e enjtja, jeta juaj e dashurisë nuk do të jetë më aq e munduar dhe qetësia do të kthehet! Megjithatë, për fat të keq, duke filluar nga e diela, Mërkuri do të hyjë në opozitë së bashku me Jupiterin dhe në planin profesional mund të ketë blloqe ose mund të gjeni disa pengesa të vogla ne vendin e punës. Ju beqarët do jeni mjaft joshës dhe do bëni për vete persona të shumtë. Midis tyre mund të jetë edhe ai që do ju ofrojë një jetë të qetë dhe me momente të lumtura.

Akrepi: Venusi përballë...

I dashur Akrep, fatkeqësisht këtë javë planeti Afërdita do të jetë në kundërshtim me shenjën tuaj. Duke filluar nga e enjtja, dashuria do t'ju sjellë një kohë të vështirë dhe disa prej jush mund të përjetojnë një krizë të vërtetë ose ndarje... Kushtojini vëmendje të veçantë të shtunën dhe të dielën, kur një hënë veçanërisht nervoze do të theksojë tensionet në familje: grindjet me partnerin tuaj mund të jenë mjaft të nxehta! Nëse jeni beqarë duhet të tregoheni shumë të kujdesshëm dhe nuk duhet kurrsesi të pranoni të dilni me persona fanatikë dhe xhelozë sepse do vuani në të ardhmen.

Shigjetari - Një lajm i mirë!

I dashur Shigjetar, lajme të mira vijnë këtë javë për shenjën tuaj, pak nën presion për shkak të kundërshtimit të gjatë të Marsit (Të hënën, të martën dhe të mërkurën një hënë e bukur me fat do të shkëlqejë, ndërsa, duke filluar nga e diela, planeti Mërkur do të ndalet, duke penguar rrugën tuaj dhe do të fillojë të veprojë në favorin tuaj, gati për t'ju dhënë mundësi të mira, veçanërisht në vendin e punës. Lajm i mirë edhe për ju beqarët. Do keni një javë të mbushur me njohje të reja dhe emocione. Më në fund do e ndryshoni edhe perceptimin që keni pasur për dashurinë.

Bricjapi: Lajme të mira dhe të këqija...

I dashur Bricjap, java e ardhshme sjell me vete lajme të mira dhe të këqija: e mira është se planeti Afërdita, duke filluar nga e enjtja, do të pushojë së qeni i pafavorshëm për shenjën tuaj dhe do të rivendosë qetësinë në jetën tuaj të dashurisë. Megjithatë, lajmi i keq është se planeti Mërkur – duke filluar nga e diela – do të kryejë një tranzit negativ, i cili mund të sjellë disa pengesa të tjera në rrugën tuaj profesionale. Ju beqarët nuk duhet kurrë të bëni premtime para se të jeni të sigurt për hapat që do hidhni sepse mund të pendoheni dhe mund të lëndoheni.

Ujori: Probleme me dashurinë...

I dashur Ujor, këtë javë - për fat të keq - planeti Afërdita do të kryejë një tranzit të pafavorshëm : hyrja e tij në shenjën "armik" të Demit mund t'ju sjellë disa probleme të vogla dashurie në periudhën e ardhshme... Megjithatë, lajme të mira po vijnë nga fronti profesional: duke filluar nga e diela, planeti Mërkuri do t'i bashkohet Jupiterit për t'ju dhënë mbështetje, fat dhe mundësi të mira. Hëna super me fat të shtunën dhe të dielën! Ju beqarët do jeni më të privilegjuar dhe do arrini ta gjeni shpejt personin tuaj të ëndrrave.

Peshqit: Javë e shkëlqyeshme!

Të dashur Peshq, ju pret një javë vërtet me fat , në të cilën mund të mbështeteni në fuqinë e Mërkurit (në lidhje deri të dielën) dhe në atë të Afërditës, e cila do të kthehet aktive në favorin tuaj duke filluar nga e enjtja. Nëse në periudhën e fundit kënaqësitë kanë ardhur mbi të gjitha në fushën e punës, tani edhe dashuria do të rikthehet te protagonistja e ditëve tuaja! Hëna me fat midis të enjtes dhe të premtes. Ju beqarët më në fund do merrni frymë lirisht sepse do e gjeni që ditët e para personin që keni ëndërruar prej kohësh.