BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Lifestyle

Keni nevojë për internet? Ja si të hakoni Wi-Fi e komshiut

Keni nevojë për internet? Ja si të hakoni Wi-Fi e komshiut

Kompjuteri ynë ose telefoni për të qenë të saktë, i ka ruajtur kodet që në momentin e parë kur u kyçëm.

Nëse kemi një MacBook Pro me MacOS Monterey, ose një HP Pavilion All-in-One me Windows 11, më poshtë do të shohim se si të rikuperojmë fjalëkalimet e Wi-Fi.

Nëse duam të gjejmë fjalëkalimet e Wi-Fi:

Çdo fjalëkalim që vendosim në Mac ruhet në Keychain Access, sistemi që menaxhon fjalëkalimet. Ne ndjekim hapat e mëposhtëm: Shkoni te System Keychains dhe zgjidhni System. Më pas, zgjedhim Fjalëkalimet. Gjejmë rrjetin Wi-Fi me të cilin duam të lidhemi dhe klikojmë dy herë. Së fundi, në kutinë pranë Trego fjalëkalimin ne do të vendosim fjalëkalimin tonë, kur të jetë e nevojshme.

Shkojmë te butoni Start dhe vazhdojmë si më poshtë: Control Panel > Network and Internet > Network and Sharing Center (Windows 11) ose Settings > Network & Internet > Status > Network and Sharing Center (Windows 10).

Pranë Connections, klikoni në rrjetin Wi-Fi që duam. Në faqen që do të hapet, zgjidhni Wireless Properties dhe më pas Siguria. Më në fund, në kutinë pranë Trego karakteret, do të shohim kodin e rrjetit.

Kështu që herën tjetër që nuk i mbani mend, nuk ka nevojë për panik pasi është një nga procedurat më të thjeshta për t’u ndjekur.