BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Lifestyle

Këto shenja të horoskopit do të jenë më me fat në dhjetor

Këto shenja të horoskopit do të jenë më me fat në

Çdo muaj fsheh surpriza dhe ngjarje të këndshme dhe të pakëndshme për disa shenja dhe e njëjta gjë vlen edhe për dhjetorin , që disa do t’i sforcojë, por do t’i lërë të tjerët, në shumë mënyra, mjaft të lumtur. Nëse i përkisni njërit prej tyre, do të kaloni një muaj të mrekullueshëm, me fatin që ju shoqëron!

Shenjat e horoskopit që do të favorizohen në dhjetor nuk janë vetëm dy (këtë herë)!


AKREPI
Me Venusin në shenjën tuaj pothuajse gjatë gjithë muajit, pasi kalon më 12/4, do të kaloni një dhjetor të mrekullueshëm, plot momente të bukura, por edhe mundësi të rëndësishme për të krijuar një marrëdhënie, një bashkëpunim me perspektiva të jashtëzakonshme, për të përmirësuar jetën tuaj personale. ose pamjen tuaj dhe hijeshi turmat. Sidomos ju që i përkisni dhjetëditëshit të parë, në disa raste fati juaj do jetë skandaloz, pasi Jupiteri do jetë përballë jush, si retrogradë, duke paguar borxhet, që mund t’ju ketë pasur në muajt e mëparshëm. Nëse përfitoni siç duhet favorin e tij dhe mundësitë që ju ofron, jeni një hap përpara suksesit, veçanërisht rreth datës 12/10, e cila do të kundërshtojë Venusin tuaj . Nga ana tjetër, treshja e Mërkurit me Venusin tuaj në Bricjap më 12/11 do t’ju nxjerrë atje, do t’ju bëjë të njohur dhe të dashur dhe do t’ju sjellë shumë njohje, kështu që lëvizni shpejt sepse do të kthehet në retrogradë më vonë. Ju e dekadës së dytë do të keni vetëm favorin e saj, por nuk është pak, pasi asnjë planet tjetër nuk do ta prishë atë. Ju e dekadës së tretë, rreth orës 21/12, do të përplaseni, do të mërziteni, për shkak të kundërshtimit të tij me Uranin ndaj jush , por keni avantazhin e befasisë, ndaj mund të përfundojë mirë për ju.

DEMI
Ju do të jeni një nga fatlumët në dhjetor që do të shijoni dhuratat që do t’u jepet bujarisht nga universi, shikoni Jupiteri do të jetë mbi ju në dekadën e parë dhe do të bëjë aspekte të favorshme me Venusin dhe Merkurin (dy herë do të bëjë një tresh me Jupiterin). Përveç kësaj, fillon një epokë e re edhe për sa i përket studimeve, seminareve, udhëtimeve apo çështjeve juridike, por këtu duhet të nxitoni nëse doni të filloni diçka të re, sepse ajo kthehet në retrogradë në datën 12. Megjithatë, mundësitë, komoditetet dhe zgjidhjet nuk janë do t’ju mungojnë ato. Afërdita përballë jush në dekadën e dytë , nga data 13 deri në 21, do të nxjerrë në pah dëshirën e disa njerëzve për të marrë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj, qoftë në aspektin romantik, në shoqëri apo në atë profesional. Në fakt, ekziston mundësia që të bëhen premtime reciproke, marrëveshje dhe “betime” për angazhim afatgjatë.

BRICJAPI
Dhe ju, Bricjapi i dekadës së parë , riktheheni në listën e atyre që do të shijojnë një dhjetor të këndshëm, pasi do t’ju ofrojë kohë të mira, fat, optimizëm dhe ndoshta një dashuri të re, pasi Jupiteri nga shtëpia juaj e 5-të do të bëjë mirë. punë. Është gjithashtu e mundur të bëheni më ekstrovertë, të shoqërueshëm. Mërkuri në shenjën tuaj do të luajë edhe lojërat e tij me Jupiterin në Demi dhe megjithëse në datën 12 do të kthehet në retrograde, në datën 18 do të sigurohet që të rikthejë mundësitë e humbura. Dielli juaj do të formojë gjithashtu një treshe me Jupiterin në datën 27, kështu që në cilën mënyrë do ta kapni, ky muaj do të jetë një nga më të bukurit për ju.

PESHORJA
Dhe ju në dhjetë ditët e para do të keni favore në dhjetor, jo vetëm nga Jupiteri në Demi dhe shtëpia juaj e 8-të, por edhe Venusi duke shirë në shtëpinë tuaj të dytë, gjë që do t’ju japë mundësinë të fitoni më shumë para, të mbyllni një marrëveshje të mirë, për të blerë sende personale, veshje, këpucë, aksesorë, çdo gjë që ju pëlqen dhe jo vetëm nuk do të thyeni bankën, por do të keni më shumë të ardhura. Në aspektin romantik, do të griseni dhe tërheqja juaj ndaj seksit të kundërt do të jetë aq e madhe, sa nuk do dini kë të zgjidhni. Një lidhje po krijohet, e dini, ndaj mos e përjashtoni mundësinë që të kaloni pushimet më të nxehta të viteve të fundit. Të gjitha sa më sipër vlejnë edhe për ju të dekadës së dytë .

DASHI
Pikërisht e njëjta gjë vlen edhe për ju Dashët e dekadës së parë , pasi si Jupiteri në shtëpinë tuaj të dytë, ashtu edhe Afërdita nga shtëpia juaj e 8-të deri më 13/12, do të sigurohen që të mos humbisni asgjë. Ju dëshironi para, epsh, dashuri, dëshirat tuaja do të jenë komandimi i tyre. Merrni një gjë dhe ju takon të menaxhoni siç duhet mundësitë që ju vijnë për të rezervuar, pasi ato do të jenë të fundit dhe më pas… do të prisni shumë derisa të vijnë përsëri tek ju. Pra, tani që po rrokulliset, ju duhet të jeni të zgjuar dhe të sigurt sa të mundeni. Ju e dekadës së dytë , nga data 13 e në vazhdim do të keni Venusin në shtëpinë tuaj të 8-të, të pandryshuar dhe të pastër, e cila mund t’ju sjellë një romancë të nxehtë që do t’ju magjepsë, përveç parave shtesë.