BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Lifestyle

"Kjo është superfuqia e tyre"/ Astrologjia e ndan më në fund: Ja kush është shenja më me fat e horoskopit

"Kjo është superfuqia e tyre"/ Astrologjia e ndan më

Në astrologji, një shenjë e zodiakut konsiderohet e preferuara e fatit, dhe ai është Shigjetari. Kjo është për shkak të sundimtarit të tij Jupiter, planeti i lumturisë, prosperitetit, bollëkut dhe fuqisë.

Edhe pse Shigjetari është një shenjë me fat falë ndikimit të planetit të tij në pushtet, këta njerëz të guximshëm ka të ngjarë të krijojnë vetë mundësi të mira me kombinimin e optimizmit, shpirtit aventuresk dhe vetëbesimit.

Shigjetarët janë të hapur, të shoqërueshëm, simpatikë, kureshtarë në natyrë dhe gjithmonë e shikojnë jetën nga ana e ndritshme.

Edhe kur kalojnë sfida nuk e humbasin kurrë optimizmin dhe pikërisht kjo është superfuqia e tyre. Për ta vazhdimisht hapen mundësi të mëdha dhe ata arrijnë sukses në dukje pa shumë përpjekje.

Kjo jo vetëm për shkak se ata janë të preferuarit e yjeve, por edhe për shkak të kuriozitetit të tyre, dëshirës për përvoja të reja dhe natyrës fleksibile, e cila i lejon ata të jetojnë në momentin dhe të përshtaten me sukses me rrethanat.

Ata janë të gatshëm për të marrë rreziqe, të cilat zakonisht shpërblehen në jetë. Ata janë të patrembur, të shkathët dhe të aftë për të përfituar maksimumin nga çdo situatë, dhe vetëbesimi i tyre i inkurajon ata të luftojnë për atë që duan.

Duke qenë se kanë një qëndrim optimist dhe nuk kanë frikë nga sfidat, nuk është për t’u habitur që shpesh janë të lumtur, të kënaqur dhe të suksesshëm në jetë.