BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Lifestyle

Ndiheni konfuz në jetën tuaj në çift? Këtu keni të listuara katër shenja që tregojnë se ka ardhur koha të ndaheni

Ndiheni konfuz në jetën tuaj në çift? Këtu keni

Nikki Goldstein, eksperte e lidhjeve të dashurisë, ka treguar për shenjat që paralajmërojnë se lidhjes tuaj po i vjen fundi

Si do ta kuptoni se ka ardhur ky moment i pakëndshëm?

Psikologët thonë, megjithatë, se ka shumë shenja që mund të tregojnë se lidhja po kalon një krizë, thjesht çifti mund t’i shpërfillë ose mund të mos i kuptojë.

Megjithatë, nëse do të mund të renditnim katër treguesit më të zakonshëm në një triptik, do të ishte si më poshtë. Sepse, shumë herë, ne shmangim përballen me atë që na lëndon.

Mungesa e vullnetit për t’i bërë gjërat të funksionojnë

Ndonjëherë ka zgjidhje të lehta për problemin e caktuar, mirëpo njëri apo dy partnerët nuk dëshirojnë të merren me të. Nëse gjërat nuk janë duke shkuar për mrekulli, ju ose duhet t’i ndryshoni ato, ose të ndaheni.

Grindje të vazhdueshme pa arsye

Grindja mes çifteve mund të jetë edhe një gjë e mirë për lidhjen, mirëpo nëse vazhdimisht grindeni për të njëjtën gjë dhe nuk arrini të gjeni zgjidhje, atëherë është koha t’i rishikoni gjërat.

Mungesa e ndjenjave

Kjo është kur vjen te pika që kur jeni me shoqëri nuk mund të putheni apo të përqafoni. Nëse vjen puna deri këtu, atëherë konsiderojeni vetën që nuk jeni më në një lidhje, të paktën jo në një të mirë.

Nuk bëni më seks

Zakonisht lidhjet nuk vlerësohen në bazë të asaj se sa bëni seks, por nëse nuk jeni duke bërë seks atëherë pasioni nuk ekziston më në lidhjen tuaj.