BREAKING NEWS

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me Italinë, Rama ka telefonuar drejtorin e RAI 3”/ Prestigjiozja italiane zbardh prapaskenat e bujshme: Si u tërbua kryeministri shqiptar gjatë bisedës në telefon

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me
x
BREAKING NEWS

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan miraton ligjin e “hekurt” që do të shkaktojë “tërmet” në Shqipëri, si do të “gjunjëzohen” nga drejtësia të gjithë personat “non-grata” dhe politikanët e zyrtarët e përfshirë në afera korruptive, fute...

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan
x
BREAKING NEWS

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK të çrrënjosë korrupsionin në Shqipëri, ambasadori i BE takon krerët e drejtësisë dhe merr në mbrojtje Altin Dumanin pas sulmeve të Ilir Metës e Sali Berishës

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK
x
BREAKING NEWS

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me Moskën pyetet për afro katër orë në SPAK, a e ka fundosur Ralf Gjoni para prokurorëve çiftin më të akuzuar për korrupsion, ja akuzat dhe sulmet fizike ndaj tij nga ish-LSI

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me
x
BREAKING NEWS

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe Metës ndaj Altin Dumanit, ish-presidenti po bën përpëlitjet e tij të fundit, ka nevojë urgjente për një konsultë me një psikiatër

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe
x
BREAKING NEWS

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si media ekstreme e majtë italiane u kthye në zëdhënëse të akuzave të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si
x
BREAKING NEWS

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë së Lirisë dhe ia bën të qartë se dy njerëz të një familjeje s’mund të qëndrojnë në parti, ja mesazhet e koduara

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x

Lifestyle

Nga dashuria te financat, horoskopi i muajit mars për 12 shenjat

Nga dashuria te financat, horoskopi i muajit mars për 12 shenjat

Horoskopi juaj i marsit 2024 pasqyron një muaj që ndahet në tre pjesë: pjesa konfuze, pjesa më pak e kënaqshme dhe pjesa ku gjithçka ndryshon.

Deri më 9 mars, Mërkuri ende po kalon nëpër Peshqit dhe po humbet te Neptuni, që mund të paraqesë gabime të vazhdueshme.

Dashi: Gjeni rehati duke reflektuar për jetën tuaj këtë muaj. Do të jeni një kalë pune në zyrë, por kini kujdes nga zënkat me shefat. Këtë muaj, kushtojuni kujdesit për veten dhe praktikave shpirtërore për të mbajtur ekuilibrin mes gjithë këtij nxitimi. Besoni instinkteve tuaja në marrjen e vendimeve pasi mund të shfaqen mundësi të papritura. Marrëdhëniet mund të mos jenë të lehta, ndaj duhet durim dhe mirëkuptim. Mos u hidhni në angazhime; jepni hapësirë ??për qartësi të shpaloset. Në planin financiar, përmbahuni nga investimet impulsive dhe përqendrohuni në stabilitetin afatgjatë.

Demi: Këtë muaj, prisni me padurim mundësi emocionuese për partneritet me njerëz me të njëjtat aspirata si ju. Rrjetëzimi mund të rezultojë në bashkëpunime të dobishme reciproke ose partneritete unike që drejtojnë ëndrrat tuaja. Pavarësisht nëse udhëtoni, studioni apo filozofoni, bëhuni kërkues i dijes dhe zbulimit. Guximi juaj do t’i bëjë të tjerët t’ju ndjekin, duke rritur shtatin tuaj. Por kini kujdes nga nxitimi në vendimmarrje; përpiquni të balanconi entuziazmin dhe pragmatizmin.

Binjakët: Ky muaj ju inkurajon të prisni ndryshimin me guxim. Në një nivel profesional, përfitoni nga mundësitë që ju lejojnë të demonstroni aftësitë tuaja drejtuese dhe idetë krijuese. Përpjekjet dhe këmbëngulja juaj do të shpërblehen me famë dhe promovim. Por kini kujdes për lojërat e pushtetit ose konfliktet në vendin e punës. Nga një këndvështrim personal, shqyrtoni dëshirat dhe frikën tuaj më të thellë. Marrëdhëniet mund të ndryshojnë në mënyrë dramatike, ose duke u bërë më intime ose domosdoshmërisht duke përfunduar. Pranoni ndryshimet, sepse në planin afatgjatë do të sjellë kënaqësi.

Gaforrja: Kozmosi ju shtyn të dilni nga zona juaj e rehatisë këtë muaj dhe t’i shihni gjërat nga një kënd tjetër. Ky muaj sjell potencialin për zhvillim evolucionar me njerëzit e tjerë. Jini aventurier dhe gjeni aktivitete që stimulojnë intelektin tuaj dhe ushqejnë shpirtin. Udhëtimi do t’ju ofrojë informacion të vlefshëm dhe do të rrisë njohuritë tuaja botërore. Në marrëdhëniet tuaja, planetët shtojnë pasion dhe intensitet. Investoni këtë energji në forcimin e marrëdhënies tuaj me një partner ose gjetjen e aleatëve të rinj. Zhytuni në kërkime që ndriçojnë kuriozitetin tuaj.

Luani: Kjo është një periudhë për të adresuar frikën ose pasiguritë tuaja. Besojini shpirtit tuaj dhe jini të gatshëm të provoni rrugë të tjera rritjeje, veçanërisht në lidhje me mundësitë e karrierës dhe një mënyrë jetese të rregullt. Por mbani një sy në konfliktet në vendin tuaj të punës me kolegët. Përdoreni energjinë e sigurt në mënyrë pozitive, duke e drejtuar atë drejt produktivitetit dhe efikasitetit në vend të luftimeve të panevojshme. Ushqeni trupin dhe mendjen tuaj për të qëndruar në harmoni. Përballuni me sfidat në mënyrë krijuese. Besoni në fuqinë tuaj të brendshme; do t’ju çojë drejt suksesit dhe kënaqësisë.

Virgjëresha: Kjo është koha për t’u përqëndruar në marrëdhëniet. Si në sferën personale ashtu edhe në atë profesionale, bashkëpunimet do të lulëzojnë. Pranoni kompromise dhe komunikim për të forcuar marrëdhëniet. Yjet ndezin shkëndijën tuaj krijuese, duke ju bërë të dëshironi të tregoni veten. Hidhuni në projekte pasioni ose zbuloni interesa të reja me zell. Romanca mund të lulëzojë, duke ju çuar në takime emocionuese ose duke u rinovuar me të dashurin tuaj. Balanconi midis ambicies dhe ndjeshmërisë, fokusohuni në kujdesin për veten për të ruajtur ekuilibrin.

Peshorja: Kjo është koha për t’u kujdesur për veten. Përqendrohuni në mirëqenien tuaj fizike dhe mendore dhe merrni parasysh ndryshimin e aftësive tuaja fizike ose zakonet dietike. Disa projekte pune mund të kërkojnë më shumë vëmendje, por rezultatet tuaja të fituara me vështirësi do të jenë përmbushëse. Yjet gjallërojnë sferën tuaj shtëpiake dhe ju bëjnë të etur për të bërë punët e shtëpisë me ëndje. Por kini kujdes nga mundësia e përplasjeve me familjarët apo shokët e dhomës. Përdoreni këtë energji dinamike për të ridekoruar shtëpinë tuaj ose për të filluar diskutime familjare.

Akrepi: Këtë muaj, lëreni krijimtarinë tuaj të pushtojë dhe ëndërroni të mëdha. Nuk ka rëndësi nëse jeni duke shkruar, duke folur apo duke ndjekur një hobi që kërkon kreativitet; pasioni juaj do të dalë. Por kini kujdes nga konfliktet e mundshme me vëllezërit e motrat, fqinjët dhe të afërmit. Tregohuni selektiv në fjalët tuaja dhe mësoni të jeni të durueshëm në mënyrë që të mos shkaktoni tension të padëshiruar. Kjo është një periudhë e mirë në çështjet e dashurisë për t’u angazhuar në ndjekje romantike dhe flirtime lozonjare. Do të jeni jashtëzakonisht simpatik dhe tërheqës për ata që ju rrethojnë.

Shigjetari: Ushqeni brendësinë tuaj dhe kërkoni strehim në shtëpinë dhe familjen tuaj këtë muaj. Kjo është koha për introspeksion dhe për të zhvilluar lidhje emocionale me të dashurit. Në të njëjtën kohë, do të dëshironi edhe stabilitet financiar dhe siguri materiale. Përqendrohuni në buxhetimin, investimin ose kërkimin e mundësive të reja të të ardhurave. Por kini kujdes nga shpenzimet impulsive ose debatet për çështjet e parave. Vendosni një ekuilibër midis nevojave tuaja shtëpiake dhe qëllimeve financiare për të arritur ekuilibrin në të dy aspektet e jetës.

Bricjapi: Këtë muaj do të mund të shpreheni qartë dhe bindshëm pa shumë përpjekje. Ky ndikim pozitiv mund të përdoret për të rrjetëzuar, negociuar ose krijuar përmes aktiviteteve të shkrimit dhe të folurit. Rrjeti juaj social do të lulëzojë me mundësi për të bashkëpunuar ose për të bërë miq të rinj. Do të shkëlqeni me besim dhe energji, duke i bërë të tjerët të duan të ndjekin shembullin tuaj. Por kini kujdes që të mos dukeni shumë agresiv ose të padurueshëm. Përdoreni këtë energji të zjarrtë në projekte produktive dhe aktivitete fizike për të mbajtur një ekuilibër.

Ujori: Tani është koha për të vlerësuar burimet dhe planet tuaja financiare. Identifikoni mënyra për të rritur të ardhurat tuaja ose për të riorganizuar buxhetin për një stabilitet më të madh. Por kini kujdes nga shpenzimet e pamatura, pasi dëshirat e pandërgjegjshme mund të rezultojnë në shpenzime të tepërta. Përdoreni këtë energji për të zbuluar spiritualitetin ose të pandërgjegjshmen. Kthehuni tek vetmia dhe vetë-reflektimi për të zbuluar motivet e fshehura që ju shtyjnë përpara. Marrëdhëniet me kolegët ose mbikëqyrësit mund të kërkojnë takt dhe durim. Mos harroni të kombinoni ambicien me reflektimin.

Peshqit: Do të kulloni vetëbesim dhe këmbëngulje këtë muaj, gjë që e bën një kohë të shkëlqyer për të ndjekur qëllimet dhe ambiciet tuaja. Angazhohuni në aktivitete ekipore dhe miqësi me individë me interesa të ngjashme sepse marrëdhënie të tilla mund të rezultojnë në mundësi të reja biznesi. Sidoqoftë, jini të vetëdijshëm për përplasjet e mundshme në jetën tuaj shoqërore. Jini diplomatik dhe bëni kompromis për të ruajtur paqen. Këtë muaj, besoni mprehtësinë tuaj dhe jini të gatshëm për të marrë rreziqe investimi. Jeta e dashurisë do të jetë emocionuese, ndaj krijoni kujtime të bukura.