BREAKING NEWS

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas vizitës së Blinken, më 16 mars krijohet ekipi ri që do të drejtojë fushatën elektorale

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e homodializës, ja kush është krahu i djathtë i Ilir Metës që është shpallur ‘non-grata’ dhe si deputetët e PL janë kapur ‘mat’ duke transportuar para të pista nga Tirana në Angli...

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e
x
BREAKING NEWS

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës së saj prej dy muajsh po zbërthehet nga “SPAK”, futen në “lojë” metodat e FBI, ja provat e pakundërshtueshme që “gozhdojnë” deputeten e PL, Ilir Metën e Petrit Vasilin, detajet nga kontratat dhe ra...

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon prokurorët specialë, ish-presidenti nuk pranon abuzimet për lobing dhe ja fut bashkëshortes

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon
x
BREAKING NEWS

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre alarmin, ja si korrupsioni po gërryen besimin e publikut tek institucionet, shpopullon vendin e po dëmton bizneset e ndershme, kërkohen arrestime “VIP”

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë Alastair King Smith paralajmëron se nuk ka bashkëpunim me “non-gratën” dhe u bën thirrje politikanëve që të punojnë për qytetarët, ja mesazhi për grupin e Bardhit dhe pse Parlamenti duhet t’i r...

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x

Lifestyle

Parashikimi i horoskopit për ditën e sotme, ja çfarë kanë rezervuar yjet për ju

Parashikimi i horoskopit për ditën e sotme, ja çfarë

Dashi

Kjo është koha juaj për të shkëlqyer. Ju keni më shumë ndikim në karrierën tuaj nga sa e mendoni. Të tjerët ju respektojnë dhe besojnë në idetë tuaja. Punoni fort për të arritur qëllimet tuaja. Do të vihet re dhe do të arrini sukses.

Demi

Ju jeni të ngarkuar me ide. Diçka po rritet brenda jush. Ju jeni në fazat fillestare të diçkaje shumë domethënëse – dhe shumë emocionuese. Jini të vetëdijshëm për faktin se njerëzit e tjerë do të luftojnë për t’u siguruar që ëndrra juaj të mos realizohet. Bëhu i fortë.

Binjaket

Ju e dini që jeni plotësisht të kualifikuar për këtë punë. Ndoshta ju jeni në të vërtetë i mbi-kualifikuar për atë lloj pune. A po punoni vërtet me potencialin tuaj të vërtetë? Nëse jo, sigurohuni që të ndërmerrni disa hapa për të gjetur një punë të re ose për të vazhduar arsimimin tuaj.

Gaforrja

Lëvizja tjetër është e juaja – e askujt tjetër. Duhet të punosh fort për të arritur qëllimin. Nuk do t’ju dorëzohet në një pjatë argjendi. Ju duhet të punoni në mënyrë që të arrini atje ku dëshironi. Ju jeni në rrugën e duhur. Mos u dorëzo tani.

Luani

Aktualisht jeni të përfshirë në një luftë të vështirë me dikë tjetër ose diçka tjetër. Jeni në një bllokim të plotë për shkak të këtij problemi. Përqafoni fuqinë tuaj, kthehuni te intuita juaj dhe ngrihuni lart. Mos lejoni që ky problem t’ju konsumojë.

Virgjëresha

Përgjigja është përmes derës që më së paku e prisni. Ndërsa lëvizni nëpër errësirë, besoni intuitës tuaj dhe mos e humbni shpresën. Ka energji të madhe brenda jush tani. Përdoreni atë në avantazhin tuaj në vend që ta lini të shkojë dëm. Merr kontrollin.

Peshorja

Të gjithë kanë dy mendimet e tyre. Kë do të dëgjoni? Energjia e sotme po intensifikon atmosferën dhe për rrjedhojë të gjithë flasin me shumë bindje. Mos u ndjeni nën presion për të marrë një vendim tani. Është më mirë të presësh.

Akrepi

Shpirti juaj ndihet i mbyllur. Ndiheni sikur puna juaj po ju mbyt në një farë mënyre. Bëni një përpjekje të vetëdijshme për të çliruar veten. Flisni me punëdhënësit tuaj sinqerisht se cilat janë nevojat tuaja dhe se si ato mund të përmbushen më mirë. Punoni së bashku si një ekip.

Shigjetari

Përqafoni shpirtin tuaj edukues. Mos harroni se pikat tuaja të forta qëndrojnë në rezervat tuaja të brendshme. Ndërsa të gjithë të tjerët kërkojnë përgjigjet jashtë vetes, ti je i zgjuari – ti je ai që shikon brenda. Aty do të gjeni përgjigjet.

Bricjapi

Struktura juaj aktuale e punës po shkatërrohet. Pëlhura po copëtohet. Lëreni të bjerë. Mund të jesh e vetmja rreze mbështetëse që mban gjithçka së bashku. Nuk është përgjegjësia juaj të mbani kaq shumë peshë. Lëreni të bjerë dhe të përqafojë diçka të re.

Ujori

Sot shënon një fillim të rëndësishëm vjetor për ju. Kozmosi po ju kërkon të fshini pllakën dhe të filloni të freskët. Ju jeni në kontroll të fatit tuaj. Merrni një rrugë të re. Suksesi është i juaji nëse nuk keni frikë të rrezikoni.

Peshqit

Sot krijohet një lidhje e mrekullueshme me dikë tjetër. Ky person tjetër mund të jetë një bashkëpunëtor i juaji. Sido që të jetë, kjo lidhje po ju ndihmon të arrini lartësi të reja në lidhje me karrierën tuaj. Besoni në këtë marrëdhënie.