BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Lifestyle

Parashikuesja bën paralajmërimin për horoskopin javor: Kujdes deri të mërkurën, do të ketë...

Parashikuesja bën paralajmërimin për horoskopin javor: Kujdes

Faza e hënës së re ka përfunduar dhe kjo do të thotë se tashmë aktivizohemi dhe hyjmë në pjesën e ngarkuar të muajit. Në parashikimin javor Krisanthi Kallojeri thotë se javët e mbetura të Shtatorit janë më pozitive dhe kanë mundësi të mira.

Ngërçi do të jetë në tre ditët e para të javës, deri të mërkurën sepse do të ketë disa  prapaskena.  Fundjava do të jetë një përgatitje e fortë për javën pasuese dhe do të gjejmë frymëzim për çështjet e lidhura me aspektin spiritual.

Krisanthi Kallojeri: Pjesa e dytë e Shtatorit është më pozitive, plot shanse dhe mundësi dhe gjendemi në këtë pikë pas një hëne të re që folëm javën e kaluar. Kjo javë ka shumë gjëra për të dhënë, por sot dhe nesër duhet të jemi të kujdesshëm pasi nuk do të kemi një perceptim të saktë të realitetit. Mund të kemi ulje-ngritje psikologjike, të ndiejmë debulesë nga ana organike se nuk jemi në formë të shkëlqyer. E mira është të çlodhemi, të marrim kohën tonë, të relaksohemi, të meditojmë, të bëjmë joga apo të manifestojmë.

E mërkura është pak në antitezë, na krijon shanse e mundësi për mbështetje, por ka disa kurthe. Nga e mërkura deri të premten do të kemi shanse unike për të realizuar përmes një mbështetjeje të fuqishme, por edhe ne do të gjejmë forcën e madhe brenda nesh që të realizojmë atë që dëshirojmë, kombinuar me strategji.

Në fund të javës duhet të bëjmë një përgatitje shumë të mirë për javën që vjen pasi ka shanse të mëdha, duhet të përfitojmë nga pjesa e dytë e Shtatorit. Deri të mërkurën mos bëni marrëveshje ekonomike, kujdes. E vetmja gjë që nuk favorizohet shumë janë gjërat që kanë financa dhe ato që duan një anë më praktike. Çfarë ka të bëjë me art apo anën spirituale dhe kërkon frymëzim, favorizohen.