BREAKING NEWS

“Sa paska ndryshuar kryeqyteti i Veriut”, Artan Hoxha bën ironinë ‘therëse’: Nuk besoj se është efekti i Benetit dhe Luizit (video)

“Sa paska ndryshuar kryeqyteti i Veriut”, Artan Hoxha bën
x
BREAKING NEWS

Basha takime në Kamëz: Rama-Meta-Berisha janë bashkë, dalja ime ka filluar t’i shqetësojë të tre

Basha takime në Kamëz: Rama-Meta-Berisha janë bashkë, dalja
x
BREAKING NEWS

PD-ja zyrtare ditën e nesërme hap garën e zgjedhjeve për kryetarin e ri, vjen reagimi i parë i Tabakut

PD-ja zyrtare ditën e nesërme hap garën e zgjedhjeve për
x
BREAKING NEWS

Zbardhen diskutimet që vendosën për fatin e ish-ministrit, ja çfarë ndodhi në gjyqin për lirimin nga burgu të Tahirit

Zbardhen diskutimet që vendosën për fatin e ish-ministrit, ja
x
BREAKING NEWS

Nga prangosja deri te lirimi, gazetari i njohur zbulon 3 tentativat e bujshme të Tahirit për të dalë ligjërisht nga burgu

Nga prangosja deri te lirimi, gazetari i njohur zbulon 3 tentativat e bujshme
x
BREAKING NEWS

Euro në pikiatë, eksperti i ekonomisë jep paralajmërimin e frikshëm: Tre muajt në vijim pritet të shkojë deri në vlerën...

Euro në pikiatë, eksperti i ekonomisë jep paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

‘Foleja’ e bosave të krimit/ Ekstradimet nga Dubai drejt Shqipërisë, Dumani habit me deklaratën: Nuk është kompetencë e SPAK, iu takon...

‘Foleja’ e bosave të krimit/ Ekstradimet nga Dubai drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, plagosen dy turistë francez

Aksident i rëndë, plagosen dy turistë francez
x

Lifestyle

Publikohet studimi më i fundit/ Dëshirat s*ksuale dhe fantazitë erotike ndryshojnë gjatë muajit! Ja ditët kur mendjet e grave “tërbohen”

Publikohet studimi më i fundit/ Dëshirat s*ksuale dhe fantazitë

Dëshira seksuale e grave dhe fantazitë erotike ndryshojnë gjatë muajit sipas një studimi të ri. Hulumtimi zbuloi se gratë kanë më shumë fantazi seksuale gjatë ditëve të tyre të pjellorisë.

Gratë gjithashtu raportuan një përqindje më të lartë të burrave në fantazitë e erotike në ditët pjellore të muajit.Studiuesit u kërkuan 27 grave heteroseksuale që nuk ishin në një lidhje, kryesisht studente, të mbanin një ditar ku do shkruanin fantazitë e tyre seksuale për një muaj.

Pjesëmarrësit e studimit raportuan se dëshira seksuale zgjohej më shumë gjatë kësaj periudhë.

Gjithashtu ishin më eksituese në krahasim me fantazitë gjatë ditëve jopjellore. Në fakt, gjatë ditëve të ovulacionit , përqindja e burrave të pranishëm në fantazitë e grave arriti në 96%, duke treguar se hormonet e fertilitetit ndikojnë në interesat seksuale të grave.

Psikologët duhet të jenë më të kujdesshëm kur studiojnë dëshirën seksuale të femrave. Është e rëndësishme të jeni të vetëdijshëm për këto ndryshime në seksualitetin femëror kur hulumtoni faktorët e interesit seksual femëror. Gjërat më të vogla mund të bëjnë një ndryshim të madh në gjetjet, edhe kur atyre u kërkohet t’i përgjigjen një pyetësori ose kur vlerësohet zgjimi seksual”, tha autorja e studimit Samantha Dawson.