BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Lifestyle

Publikohet studimi më i fundit/ Dëshirat s*ksuale dhe fantazitë erotike ndryshojnë gjatë muajit! Ja ditët kur mendjet e grave “tërbohen”

Publikohet studimi më i fundit/ Dëshirat s*ksuale dhe fantazitë

Dëshira seksuale e grave dhe fantazitë erotike ndryshojnë gjatë muajit sipas një studimi të ri. Hulumtimi zbuloi se gratë kanë më shumë fantazi seksuale gjatë ditëve të tyre të pjellorisë.

Gratë gjithashtu raportuan një përqindje më të lartë të burrave në fantazitë e erotike në ditët pjellore të muajit.Studiuesit u kërkuan 27 grave heteroseksuale që nuk ishin në një lidhje, kryesisht studente, të mbanin një ditar ku do shkruanin fantazitë e tyre seksuale për një muaj.

Pjesëmarrësit e studimit raportuan se dëshira seksuale zgjohej më shumë gjatë kësaj periudhë.

Gjithashtu ishin më eksituese në krahasim me fantazitë gjatë ditëve jopjellore. Në fakt, gjatë ditëve të ovulacionit , përqindja e burrave të pranishëm në fantazitë e grave arriti në 96%, duke treguar se hormonet e fertilitetit ndikojnë në interesat seksuale të grave.

Psikologët duhet të jenë më të kujdesshëm kur studiojnë dëshirën seksuale të femrave. Është e rëndësishme të jeni të vetëdijshëm për këto ndryshime në seksualitetin femëror kur hulumtoni faktorët e interesit seksual femëror. Gjërat më të vogla mund të bëjnë një ndryshim të madh në gjetjet, edhe kur atyre u kërkohet t’i përgjigjen një pyetësori ose kur vlerësohet zgjimi seksual”, tha autorja e studimit Samantha Dawson.