BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x
BREAKING NEWS

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit ’96: Si u dhunuan, gjakosën dhe torturuan socialistët me urdhër të Sali Berishës, SPAK të hetojë ngjarjen

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit
x
BREAKING NEWS

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës, por bëhen pjesë e komisionit special për të shpëtuar nga qelitë e SPAK

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi,
x
BREAKING NEWS

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK, i hapet rruga profesoreshës së njohur

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin
x
BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x

Politike

15 vjetori i antarësimit të Shqipërisë në NATO, reagon Fatmir Mediu: Pas pavarësisë kombëtare, fitorja më e madhe

15 vjetori i antarësimit të Shqipërisë në NATO, reagon

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ku kujtuar sot 15-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ish ministri i Mbrojtjes thotë se anëtarësimi në NATO është fitorja më e madhe e Shqipërisë pas pavarësisë.

Ai thekson se Shqipëria duhet të përcaktojë qartë aleatët e vet në Ballkan dhe të punojë me ta kundër konflikteve të iniciuara nga Rusia dhe Kina.

“Anëtarësimi në NATO fitorja më e madhe e Shqipërisë mbas pavarësisë kombëtare

Sot Shqipëria duhet të përcaktojë qartë aleatët e vet në Ballkan dhe të punojë me ta kundër konflikteve të iniciuara nga Rusia dhe Kina

Shqiptarët në rajon duhet të bashkërendojnë një axhend të përbashkët Euro-Atlantike”, shkruan Mediu, i cili njofton se do të marrë pjesë edhe në një konferencë të zhvilluar ditën e nesërme me temë “15 vjet Shqipëria në NATO, siguria në Ballkan”.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Fatmir Mediu (@fatmir_mediu)

Më të lexuarat