BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Politike

"3000 veta brenda një muaji e 36 mijë persona në vit"/ Pakti italo-shqiptar për emigrantët, deputeti i njohur nxjerr 'zbuluar' Ramën: Marrëveshja ka nisur para se të prezantohej, ka vijuar edhe puna në terren

"3000 veta brenda një muaji e 36 mijë persona në vit"/

Marrëveshja me Italinë për emigrantët i gjendet BE-së dhe e ndihmon BE-në për kontrollin e kufijve, shprehet deputeti i PS-së Denis Deliu. 

Deputeti socialist zbuloi në një studio mediatike detaje në lidhje me marrëveshjen. Deliu tha se puna në terren për marrëveshjen ka nisur që në muajin maj.

‘Kjo marrëveshje ka nisur para se të prezantohet. Ka pasur një grup pune ndër institucional. Shkresat kanë nisur në muajin maj. Nga muaji maj drafti përfundimtar është përfunduar në tetor. Pasi kanë rakorduar është bërë publike. Sot fluksi migrator është një shqetësim shumë i madh të cilat janë mes përgjegjësisë për të vepruar dhe përgjegjësisë që atyre që nuk veprojnë. Shqipëria është një vend që aspiron BE dhe Shqipëria iu gjet pranë Italisë. Në terren kanë filluar përgatitjet në terren. Ka pasur rreth 5 muaj’- tha Deliu.

Deliu tha po ashtu se numri 3000 është propozuar nga agjencitë ligjzbatuese, pasi kaq është kapaciteti maksimal që vendi mund të mbaj brenda një muaji.

‘Numri 3000 ka dalë nga agjencitë ligjzbatuese, pasi kaq është kapaciteti maksimal që mund të mbaj vendi ynë. 3000 veta brenda një muaji. 36 mijë persona në vit.’- tha Deliu.

Më të lexuarat