BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Politike

A firmosi Shqipëria që të prodhojë armë për Ukrainën? Zv.ministri i jashtëm zbardh detaje nga marrëveshja

A firmosi Shqipëria që të prodhojë armë për

Zëvendës ministri i jashtëm Besart Kadia ishte këtë të mërkurë në “Now me Erla Mëhillin” ku ndër të tjera u përgjigj edhe për pyetjen nëse Shqipëria do të prodhojë armë për të ndihmuar Ukrainën.

Duke komentuar edhe samitin e mbajtur këtë të mërkurë në tiranë, ai tha se Volodymyr Zelensky bëri thirrje nga Tirana për të gjithë aleatët për armatime për tu mbrojtur nga agresioni i paprovokuar i Rusisë dhe Shqipëria është një vend aleat.

I pyetur nëse Shqipëria ka firmosur diçka të tillë, zëvendës ministri u përgjigj se nuk ka dijeni.

“Prodhimi i municioneve është një kërkesë për të gjithë vendet e Evropës Juglindore, çfarëdo municioni të prodhohet në Shqipëri në Maqedoni apo të tjera, nuk i bëhet dot ballë ushtrisë ruse me kontributin që mund  të jepet nga ky vënd. Ne për frymë jemi ndër vendet më kontribuues për Ukrainën.

I pyetur nëse ka firmosur Shqipëria diçka të tillë, zëvendës ministri u përgjigj:

“Nuk ka asnjë akt të tillë, të paktën në dijeninë time. Është një proces normal që një vend në agresion të kërkojë ndihmë nga partnerët. Ne jemi partnerë ndajmë të njëjtat vlera dhe qëllime me Ukrainën. Gjithsesi e theksoi kërkesa e tyre nuk ishte ndaj Tiranës, por ndaj të gjithë partnerëve”,-tha Kadia.

Më të lexuarat