BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

A mundet populli ta kapë Ramën e ta burgosë vetë? Berisha flet për skenarin e protestave që nisin më 11 shkurt dhe çfarë do të sjellin: Edit do ia tregojë vendin…

A mundet populli ta kapë Ramën e ta burgosë vetë? Berisha

Kreu i PD, Sali Berisha tha se protesta kombëtare e thirrur më 11 shkurt, kundër kryeministrit Edi Rama do të jetë sipari i një revolucioni për të rrëzuar pushtetin e tij.

Sipas Berishës, “populli mund ta përmbysë Ramën dhe Ramës t’i tregojë vendin drejtësia e reformuar”.

Protesta do jetë një shëtitje e radhës?

Sali Berisha: Protesta është sipari i një revolucioni që ka për objektiv madhor rrëzimin e kësaj kalbësire që qeveris në Shqipëri dhe emrin e ka Edi Rama.

Si do e mbrosh votën më 14 maj?

Sali Berisha: Mbrotja e votës ka një kusht, largimin e Ramës. Ndaj ju ftoj të largojmë këtë demon pushteti që ndan psikologjinë e Spiro Kolekës e Kristaq Ramës ndaj kundërshtarëve politike, që korrupton agjentët e FBI për të garantuar një Shqipëri pa opozitë.

A mundet populli ta kapë Ramën e ta burgosë vetë?

Sali Berisha: Jo populli nuk mund të bëjë drejtësi vetë, populli mund ta përmbysë Ramën dhe Ramës t’i tregojë vendin drejtësia e reformuar.

Në këto zgjedhje do konkurojmë me siglën që përmbysëm etërit e Ramës, ky demon pushteti, kërkon tani që të na përjashtiië nga zgjedhejt që të fitojë me Ali Bashën zgjedhjet e 14 majit, por llogaritë i ka gabim, si i dolën gabim llogaritë me Mc Gonigalin këtë herë shqiptarët do i tregojnë vendin e do mjerohet në këtë përpjekje primitive.

Më të lexuarat