BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

Aksionet e SPAK/ "Situata në të cilën ndodhemi është shumë e nxehtë", juristi i njohur zbulon detajet: S’do jetë larg dita kur do të kemi zhvillime brenda drejtësisë

Aksionet e SPAK/ "Situata në të cilën ndodhemi

Juristi Jordan Daci në një intervistë për  një emision televiziv, komentoi deklaratat e kreut të SPAK, Altin Dumanit në Komsionin e Ligjeve. Dumani u shpreh i vendosur për sa i përket vijimit të luftës kundër krimit të organizuar dhe korrupsioni.

Në lidhje me aksionet e SPAK, Daci tha se “ S’do jetë larg dita kur do të kemi zhvillime brenda drejtësisë”, nërsa shtoi se situata në të cilën ndodhemi është shumë e nxehtë.

“Situata në të cilën ndodhemi është shumë e nxehtë. Vetvetiu presioni që politika po has me SPAK do hante debate. Përgjigja e SPAK më jep një kënaqësi dhe tregon se nuk ka problem nëse janë politikës, ose jo. Aty përballë kishte persona që janë në hetim, kishte subjekte hetimi në atë takim. SPAK ka konsoliduar mirë pozitat e veta. Aksionet e njëpasnjëshme janë histori suksesi. I takon gjykatës që të mbajë ekuilibrave dhe nëse gjykata dështon, nuk është faji i SPAK. Prokuroria e ka për detyrë të kërkojë më shumë. Edhe strategjia e prezantuar për krimin e organizuar, do ishte mbyllja më perfekte e një cikli për të vendosur drejtësi. SPAK është forcuar nga pikëpamja institucionale. Opozita dhe pozita janë në sulmin e SPAK. Nuk pretendojmë të vendosim 5 nga opozita e 5 nga pozita. Edhe mazhoranca nuk besj se i ka mbyllur hesapet. S’do jetë larg dita kur do të kemi zhvillime brenda drejtësisë. Vettingu ka pasur shumë pika të zeza, por megjithatë është drejt fundit. Vetting është një proces që duhet të vazhdojë. I vetmi problem që shoh, që është parimor, gjyqtarët e SPAK nuk duhen të jenë subjekt përgjimi. Kjo duhet rregulluar. Atyre duhet t’u sigurojmë pavarësi.”, tha ai. 

 

Më të lexuarat