BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro në prona, në skemë janë futur dhe familjarët, ja si tentuan të shpëtojnë disa pasuri, Agjencia e Inteligjencës Financiare nxjerr detajet e forta

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x

Politike

Akuzat e Bardhit ndaj Olsi Ramës/ "Nisma e marrë nga Bardhi nuk vjen nga ish-kryeministri", Zheji reagon ashpër: U duk si një bombë e luftës botërore që nuk plas, por bën zhurmë

Akuzat e Bardhit ndaj Olsi Ramës/ "Nisma e marrë nga Bardhi nuk

Vëllai i kryeministrit Olsi Rama ka kallëzuar penalisht këtë të martë kreun e grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhin lidhur me deklaratat e këtij të fundit për përfshirje në dosjen “Xibraka”.

Analisti Artur Zheji i ftuar në një emision televiziv, tha se akuzat e Bardhit ishin si një bombë e luftës botërore që nuk plas, por vetëm bën zhurmë.

Ndër të tjera ai tha se nisma e marrë nga Bardhi nuk vjen nga ish-kryeministri Sali Berisha, ndërsa shtoi se doktori thjesht e ka mbështetur këtë nismë.

“Nuk mendoj se kjo nismë vjen nga doktori. Bëri një reagim nga zyra e shtëpisë së vetë duke mbështetur këtë nismë të Gazit, por aq. Fakti që nuk ka fakte të reja është si një bombë e luftës së dytë botërore që nuk plas por bën zhurmë. Olsi e bëri këtë i këshilluar nga vëllai i tij i madh, kryeministri Rama. E mori si rast për të fituar diçka nga kjo përbaltja. Po nuk pati një informacion të ri, vendimet e gjykatës pararendëse mbeten në fuqi. Në këtë rast Gaz Bardhi është kandidat për tu ndjekur për penalisht. Ajo bomba është hedhur nga brenda partisë, Gazi ka hedhur vetëm dorën. Ajo dora që ia ka dhenë Gazit për ta hedhur, o do hedhi ndonjë bombë më të madhe, ose do e shohim. Po të hedhësh një bombë me lajme të reja trembet njeriu, por ishte e skaduar.”, tha Zehji.

 

Më të lexuarat