BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x
BREAKING NEWS

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës, sekuestrohen dokumentacionet, kompjuterët dhe materialet komprometuese, ja si po zbërthehen aferat e ish-presidentit

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës,
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir Metën, ja prova e madhe që nuk e fshehin dot, si erdhën në pushtet vetëm me pardesytë e bardha të Sigurimit të Shtetit dhe vunë pasuri marramendëse brenda 7 vitesh

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir
x
BREAKING NEWS

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi “portofolit” të saj 50 mln € për Rrugën e Arbrit dhe Tunelin e Llogorasë, zbardhet raporti

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi
x
BREAKING NEWS

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali i 2 koncensioneve më të shtrenjta në shëndetësi, hetime për zyrtarë të lartë edhe për një sërë kompanish që shërbejnë si “maska” të oligarkut, ja detajet nga dokumenti...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali
x
BREAKING NEWS

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i ekonomisë Kujtim Hoxha jep detajet e fundit dhe tregon rrugën që duhet të ndjekin të moshuarit kur nuk janë dakord me masën e përfitimit që u është caktuar nga ISSH

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i
x

Politike

Albin Kurti tregon datën se kur do të mbahet takimi i radhës në Bruksel

Albin Kurti tregon datën se kur do të mbahet takimi i radhës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti të mërkurën konfirmoi takimin e radhës ne Bruksel qe do të mbahet më 4 prill. Megjithatë, ai tregoi se nuk do te jetë takim mes tij e presidentit Vuçiç.

“Ata do të diskutojnë çështjen e zbatimit të marrëveshjes që tashmë është dakorduar. Pra ka marrëveshje, ekziton marrëveshja, ajo është shumë e qartë dhe publike për të gjithë”,-tha kryeministri i Kosovës Albin Kurti.

Kurti bëri me dije po ashtu se cfarë do të diskutohet në këtë takim, duke shtuar se marrëveshja duhet të zbatohet në tërësi dhe jo të copëtohet.

“Së pari marrëveshja duhet të zbatohet e tëra, nuk ka mundësi që një pjesë të zbatohet e një pjesë jo. Ashtu si nuk mund të ketë nënshkrim të njëanshëm të marrëveshjes, apo të aneksit të zbatimit, ashtu nuk mund të ketë një zbatim të njëanshëm të marrëveshjes, prandaj nuk duhet ta copëtojmë atë”, -tha kryeministri i Kosovës Albin Kurti.

Kryeministri I Kosovës theksoi se çfarë është urgjente nga marrëveshja e Ohrit. Po ashtu Kurti pati një kërkesë për gazetarët.

“Nuk keni nevojë të vendosni një deklaratë apo prononcim publik të dikujt mbi tekstin e marrëveshjes bazë apo të aneksit të zbatimit”, -tha kryeministri i Kosovës Albin Kurti.

Me 4 prill do të takohen dy kryenegociatoret, Besnik Bislimi nga pala kosovare dhe Petar Petkoviç nga pala serbe.