BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

Analisti Ben Andoni zbulon planin e Vuçiç: Ja pse Serbisë i interesojnë vatrat e konfliktit në Ballkan

Analisti Ben Andoni zbulon planin e Vuçiç: Ja pse Serbisë i

I ftuar këtë të martë në një emision televiziv, analisti Ben Andoni ka diskutuar mbi situatën në Ballkan dhe kërcënimet e vazhdueshme të Serbisë.

Andoni u shpreh se Serbia tënton t’i përdorë vatrat e destabilizimit për të fuqizuar rolin e saj dhe për të ndikuar në politikën europiane dhe atë botërore.

“Serbia është kushtëzuar nga investimet e BE-së. Dhe për sa kohë që investimet e BE-së të jenë më të larta se ato të Rusisë dhe Kinës, atëherë unë mendoj që mbajtja e vatrave është gjithmonë në Bosnje dhe në Malin e Zi, normalisht dhe në Kosovë. Dhe prandaj këto e faktorizojnë Serbinë dhe i lejohen këto patetizma”- tha ai.

Gjithashtu ai nuk la pa përmendur dhe numrin e madh të shteteve që abstenuan në OKB mbi rezolutën për viktimat e gjenocidit serb në Srebrenicë. Ai shtoi vota e lartë abstenuese ndaj një gjendocidi është tregues se Karta e OKB duhet të rishikohet.

“Çuditërisht ndjeshmëria e individit në shekullin e 21-të është gjithmonë e më e ulët. Gjithmonë vota është politike dhe diplomatike. Rasti i Serbisë ka sjellë gati në formë ulëritëse se Karta e Kombeve të Bashkuara jo vetëm duhet të rishikohet. Ai numri i madh i abstenimeve është shumë shqetësues, e para për të ardhmen e botës dhe e dyta për atë që na rrethon. Kemi një fqinj që vazhdimisht na sjell probleme. Unë mendoj që probleme do të ketë dhe Maqedonia e Veriut”-përfundon Andoni.

Më të lexuarat