BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

Arben Ahmetaj po hetohet zyrtarisht nga Prokuroria e Posaçme, ekspertja zbardh prapaskenat dhe hedh dyshime të forta: Lajmi për ish- zv/kryeministrin për të zhvendosur vëmendjen nga...

Arben Ahmetaj po hetohet zyrtarisht nga Prokuroria e Posaçme, ekspertja

Mediat raportuan ditën e sotme se ish-zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj po hetohet zyrtarisht nga Prokuroria e Posaçme për tri akuza, shpërdorim detyre, korrupsion dhe pastrim parash.

Por ndonëse bëri zhurmë në media, ky nuk është lajm i ri, pasi SPAK i ka konfirmuar hetimet që në muajin nëntor të vitit të kaluar.

Për këtë arsye, ekspertja e ekonomisë, Brisida Shehaj, e ka parë me dyshim raportimin e mediave.

Shehaj tha në një intervistë me Sonila Meçon lajmi për Ahmetajn kishte si qëllim zhvendosjen e vëmendjes nga raporti i djeshëm i Departamentit Amerikan të Shtetit, i cili përmendte pagesat që mediat kanë marrë nga kompanitë e inceneratorëve në dhjetor 2021dhe janar 2022.

“Sot u desh një lajm për të çorientuar lajmin e DASH. Sot u desh një lajm për të thënë që ne kemi bërë punën, ndërkohë kemi tri vite që publikojmë fakte, që kemi rrezikuar jetën. Janë gazetarë investigativë ndërkombëtarë, të cilët kanë kërkuar, po hetojnë, kanë hetuar, kanë bashkëpunuar, bashkëpunojnë, kërkojnë bashkëpunimin tonë, kërkon e gjithë bota, vetëm ne nuk e kërkojmë. DASH arriti dhe i vuri dhe një shifër, 271 milionë dollarë. Në opinionin tim, flas si eksperte janë shumë më shumë se kaq. Kjo pjesa për mua nuk bën lajm”, theksoi ajo.

Më të lexuarat