BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Politike

Argita kryetare e PD? Juristi i njohur habit me deklaratën e bujshme: Edhe vajza e shpallur 'non-grata' nga SHBA dhe Britania, nëse nuk do të ishte...

Argita kryetare e PD? Juristi i njohur habit me deklaratën e bujshme: Edhe

Juristi Jordan Daci është shprehur se Argita mund të ishte njeriu i duhur për të drejtuar PD-në, nëse nuk do të ishte vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Daci tha se duke qenë se është vajza e ish-kryeministrit Berisha, zgjedhja e saj në krye të PD mund të paragjykohet.

Ai shtoi se edhe fakti që familja Berisha janë të shpallur “non grata” nga SHBA dhe Britania, e penalizon Argitën nëse do të merrte drejtimin e PD.

“Nëse s’do ishte e bija e Berishës do ishte njeriu perfekt, ka një formim shumë herë më të madh se një pjesë e madhe, por duke qenë se është e bija e Berishës, padyshim që këtu çdo njeri edhe pa të drejtë, edhe me të drejtë, ka të drejtë që ta paragjykojë përfshirjen duke e lidhur me mungesë demokracie brenda partisë etj.

Por prononcimi që bëri Berisha, ishte që nuk ia liroj vendin se jam unë. Megjithatë edhe e folura e saj në Kuvend nuk mund të ishte një rastësi, besoj se pati disa mesazhe brenda. Çështja e non gratave është një pengesë për këdo, pasi dy partnerët kryesorë të Shqipërisë, SHBA dhe Britania, i kanë konsideruar non grata”, është shprehur Daci.

Më të lexuarat