BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Aktualitet

Encrochat dhe SKY, Artan Hoxha shpërthen kundër urdhrit të Ballës: Nuk është i mbështetur në ligj, si do të provohet të provohet nëse dikush e ka përdorur apo jo

Encrochat dhe SKY, Artan Hoxha shpërthen kundër urdhrit të

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, përmes një urdhëri zyrtar, u kërkoi punonjësve të Policisë së Shtetit dhe të Gardës së Republikës, që të deklaron nëse kanë bërë biseda në aplikacionet Ecrochat dhe SKY ECC. Gazetari investigativ Artan Hoxha, deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se një urdhër i tillë nuk është i mbështetur në ligj dhe nuk ka mundësi që të provohet nëse dikush e ka përdorur apo jo.

“Ku e ke të sanksionuar në ligj që përdorimi i Ecrochat dhe SKY EÇ është vepër penale? Po ata që përdorin Signal dhe Telegram çfarë do të bësh ti?

Unë e kam denoncuar këtë në median britanike këtë gjë. Pse sot një zyrtar i shtetit më thotë: A ke Signal apo Telegram?

Si do ta provosh ti që polici filan ka përdorur SKY, ndërkohë që SKY s’ka server?

Dikur ish-ministri i Brendshëm, Spartak Poçi, nxori një urdhër që ndalonte xhamat e errët të makinave, po ku mbështetej ai?

Unë e kam denoncuar këtu në studio se ky është SKY që e përdor mafia, por deri në momentin që e përdora SKY nuk e dija që e përdorte mafia. Si do ta gjeja unë? Për çfarë do ta përdorja unë, jam marrë me trafik droge?”-tha Hoxha.



Më të lexuarat