BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB dhe KGB që mori me vete Bashkim Gazidede, pse Ilir Meta e Kryemadhi braktisën protestën e 20 shkurtit dhe arsyeja pse SPAK nuk po e çon pas hekurave Sali Berishën

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB
x
BREAKING NEWS

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta Manastirliun, zbardhet “pika e errët” për të cilën po hetohet ish-ministrja, gazetarja nxjerr prapaskenat, brenda një muaji dosja e sterilizimit shkon në gjykatë

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta
x
BREAKING NEWS

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele të larta, ja strategjia që agjentet e BKH do të ndjekin për të hetuar zyrtarët pas urdhrit të Ramës për të “bllokuar” dyert e zyrave dhe institucioneve

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele
x
BREAKING NEWS

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime drejtuesish qarqesh dhe lëvizjesh të forta në qeveri pas thirrjes së Manastirliut në SPAK, Gonxhe “ylli në ngjitje” në Partinë Socialiste

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime
x

Politike

Asambleja e PS/ Gazetari i njohur zbulon mesazhin e Ramës për socialistët

Asambleja e PS/ Gazetari i njohur zbulon mesazhin e Ramës për

Ditën e djeshme kryeministri Edi Rama mblodhi Asamblenë Kombëtare të PS, një mbledhje që u zhvillua me dyer të mbyllura.

Gazetari Robert Rakipllari e cilësoi këtë mbledhje si jashtë interesit publik, pasi nuk u trajtua asgjë me rëndësi dhe kjo sipas tij, vjen pasi PS mendon që nuk ka një opozitë.

“Asambleja PS dhe agjenda që kishte partia më e madhe në pushtet, ishte komplet jashtë interesit publik, nuk kishte asnjë lajm. Ishte pa produkt politik, pse nuk del ti në Facebook. PS duhet të këtë një përgjigje për të gjitha këto që po ndodhin, një plan. Sot PS mburret me faktin që nuk kemi opozitë, i vetmi mesazh ishte që mos flini mbi dafina sepse mund të kemi opozitë”, tha Rakipllari.

Në të njëjtin mendim, gazetari Agim Baçi, i cili tha: “Rama e mendon këtë, në këto 10 vjet Rama ka reaguar vetëm kur ka pasur reagime qytetare. Kur ka mosbesim të madh, ngrihet ai që është në pushtet. Duke mos dhënë llogari qeveria, duket sikur problemin e ka opozita. Kur nuk ka më reagime, demokracia është në një problem. Nuk është problem që Olta Xhaçka nuk përdor Facebook-un. Këto që përgjigjen përpara drejtësisë i ka zgjedhur ai”.

Deputeti Tomorr Alizoti, tha se SPAK duhet të marrë nën hetim kryeministrin Rama, i cili nuk mund të shpëtojë duke thënë se ia ‘lë në dorë drejtësisë.

“Ky është skandal i madh që po e marrim të mirëqenë që opozita nuk ekziston. Të gjithë qënkan të lumtur dhe mund të shpëtojë kreu i shtetit që ia le në dorë drejtësisë, kjo është për të ardhur keq. Nëse SPAK merr në pyetje Edi Ramën, publikisht e pranoj që për mua është institucioni më i këndshëm”, tha Alizoti.