BREAKING NEWS

“Sa paska ndryshuar kryeqyteti i Veriut”, Artan Hoxha bën ironinë ‘therëse’: Nuk besoj se është efekti i Benetit dhe Luizit (video)

“Sa paska ndryshuar kryeqyteti i Veriut”, Artan Hoxha bën
x
BREAKING NEWS

Basha takime në Kamëz: Rama-Meta-Berisha janë bashkë, dalja ime ka filluar t’i shqetësojë të tre

Basha takime në Kamëz: Rama-Meta-Berisha janë bashkë, dalja
x
BREAKING NEWS

PD-ja zyrtare ditën e nesërme hap garën e zgjedhjeve për kryetarin e ri, vjen reagimi i parë i Tabakut

PD-ja zyrtare ditën e nesërme hap garën e zgjedhjeve për
x
BREAKING NEWS

Zbardhen diskutimet që vendosën për fatin e ish-ministrit, ja çfarë ndodhi në gjyqin për lirimin nga burgu të Tahirit

Zbardhen diskutimet që vendosën për fatin e ish-ministrit, ja
x
BREAKING NEWS

Nga prangosja deri te lirimi, gazetari i njohur zbulon 3 tentativat e bujshme të Tahirit për të dalë ligjërisht nga burgu

Nga prangosja deri te lirimi, gazetari i njohur zbulon 3 tentativat e bujshme
x
BREAKING NEWS

Euro në pikiatë, eksperti i ekonomisë jep paralajmërimin e frikshëm: Tre muajt në vijim pritet të shkojë deri në vlerën...

Euro në pikiatë, eksperti i ekonomisë jep paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

‘Foleja’ e bosave të krimit/ Ekstradimet nga Dubai drejt Shqipërisë, Dumani habit me deklaratën: Nuk është kompetencë e SPAK, iu takon...

‘Foleja’ e bosave të krimit/ Ekstradimet nga Dubai drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, plagosen dy turistë francez

Aksident i rëndë, plagosen dy turistë francez
x

Politike

Avokati nuk përmbahet, shpërthen keq ndaj politikanëve: Numërojnë lekët e korrupsionit në divan para fëmijëve

Avokati nuk përmbahet, shpërthen keq ndaj politikanëve:

Avokati Adriatik Lapaj tha në “Now me Erla Mëhillin” se pa një sistem vlerash nuk mund të ecë shoqëria.

“Këtu një i korruptuar është burrë zotëri, i pandershmi është më i nderuari, vete bën ça i do qejfi me paratë publike dhe trajtohet si burrë dhe zonjë e nderuar,” – u shpreh Lapaj.

Sipas tij drejtësia s’mund të bëhet vetëm nga gjyqtarët dhe prokurorët.

“Drejtësia është çështje e shoqërisë, drejtësia është standard i nivelit moral të shoqërisë, drejtësia është që ai prindi të mos numërojë lekë korrupsioni në divan para fëmijëve të tij,” – theksoi Lapaj.