BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

"Azem Hajdari ishte njeriu që..."/ Analisti i njohur plas deklaratën e fortë dhe tregon çfarë i tha Ramiz Alia: Berishën e çoi ai, gjuajti rastin dhe u përzgjodh në krye të PD-së dhe më vonë ka qenë agjent

"Azem Hajdari ishte njeriu që..."/ Analisti i njohur plas

Analisti Dritan Hila, ka treguar mbrëmjen e djeshme në Top Story bisedën me Ramiz Alinë, në lidhje me lëvizjen e dhjetorit, për të cilën ka thënë se Sali Berisha është dërguar të bisedojë me studentët nga vetë Ramiz Alia.

Sipas Hilës, Berisha gjuajti rastin e më pas u bë kryetar i PD-së, duke parë situatën ku regjimi kishte marrë fund.

Dritan Hila: Ekonomia në atë kohë kishte mbaruar, burrat hanin bukë me shëllirë ose me vaj e sheqer. Ajo që ka mbetur nga shestimi i 30 viteve është që Azem Hajdari ishte njeriu që e udhëhoqi, në histori ai ka mbetur. Unë mendoj se Berisha, të paktën nga dy biseda që kam pasur me Ramiz Alinë, dhe është thënë publikisht kjo, mendoj që do të çonin dikë që do të bashkëbisedonte, meqë Berisha ishte Tropojan dhe Azem Hajdari ishte tropojan, çuan këtë që të merrej vesh. Berishën e ka çuar Ramiz Alia të bisedojë me studentët, ishte normale që një pedagog të bisedonte me ta. E parë me syrin e historisë e kuptoi që sistemi kishte marrë fund, pa një rast, e gjuajti rastin e më pas u bë kryetra i PD-së, më vonë pastaj a ka qenë agjent apo jo, nuk e dimë, nuk besoj. Berisha pastaj kaloi në ekstremin tjetër që çoi në 96 dhe 97. Se çfarë roli kishte njëri apo tjetri nuk kam çfarë të them, i shërbejnë historisë.

Më të lexuarat