BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Politike

Batuta që shkaktoi të qeshura në studio, Vangjeli tregon kujt i ra “bixha” në dashuri

Batuta që shkaktoi të qeshura në studio, Vangjeli tregon kujt i

Përplasja e Gazment Bardhit me Lulzim Bashën për kreun e Grupit Parlamentar të PD-së është “tragji-komedi” më vete, të cilën analisti Lorenc Vangjeli e krahason me historinë e mullinjëve të erës.

I ftuar në “Top Story”, Vangjeli tha se Bardhi ka legjitimitetin institucional dhe moral për të qenë kryetar grupi i PD-së. Mirëpo gjatë arsyetimit, ai bëri një lapsus, duke e emëruar Bardhin në mënyrë të pavetëdijëshme kryetar të Partisë Demokratike.

Megjithëse u vetëkorrigjua shpejtë, analisti në mënyrë popullore nuk nguroi të vinte në dukje se mund t’i ketë ndjellë fatin e mirë Bardhit, për të drejtuar Partinë Demokratike.

“Në mos me votat e demokratëve, me mendjen e tij zoti Gazment Bardhi – pavarësisht se e mohon – e dëshiron, e dashuron dhe e synon një gjë të tillë”- tha Vangjeli, duke shtuar se në fund të fundit nuk ka asgjë të keqe.

Dhe kur e dashuron aq shumë diçka, nuk është çudi të të bjerë bixha në dashuri, tha analisti, argumenta që u pasuan nga pohime dhe të qeshura prej anëtarëve të panelit.

Vangjeli: E gjithë kjo histori i ngjanë sherrit të mullirit me erën që i frynë nga anash. Nuk është ndonjë problem kaq i madh kjo historia e kryetarit të grupit të Partisë Demokratike.

Sot, me legjitimitet institucional dhe moral, vazhdon të jetë zoti Gazment Bardhi kryetar i Partisë Demokratike, dua të them i grupit parlamentar të PD-së. Ndoshta ky është një lapsus pararendës dhe del nesër si kryetar i PD-së. Ndoshta gjithmon, ndoshta… Është një lapsus që më doli në mënyrë të pavetëdijshme.

Në mos me votat e demokratëve, me mendjen e tij zoti Gazment Bardhi –  pavarësisht se e mohon – e dëshiron, e dashuron dhe e synon një gjë të tillë. Në fund të fundit nuk ka asnjë gjë të keqe.

Zheji: Kryetarllëkun e partisë…

Vangjeli: Karrierën, ti bjerë bixha. Në fund fare…

Duma: …bie bixha në dashuri.

Zheji: Po normal është puna e bixhës. Nuk është me arsyetim ajo sepse po të ishte me arsyetim, më të mençurit do të bëheshin…

Vangjeli: Nuk është ky problemi, cili do të jetë…

Meço: Mendoj se nuk vlen për zotin Basha kjo gjë.

Më të lexuarat